Печія або дискомфорт під грудиною є поширеним симптомом гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ). Це як пекучий біль посередині грудної клітки під центральною частиною грудної клітки. Це викликано тим, що кислота зі шлунка повертається в стравохід (харчову трубу).
Причини та фактори ризику печії
Пекучий біль в основному спричинений прямою стимуляцією надчутливої оболонки харчової труби їжею та частково через скорочення кінця харчової труби. Печіння посилюється під час нахилу, нахилу або положення лежачи. Нижче наведено фактори ризику, які можуть викликати печію:
1. Продукти: апельсини, ананаси, шоколад, помідори, грейпфрути, алкоголь, газовані напої, кофеїн, жирна та гостра їжа
2. Ліки: Аспірин, ібупрофен, напроксен
3. Ожиріння: це збільшує тиск у черевній порожнині, що схиляє вас до рефлюксної хвороби.
4. Паління
5. Вагітність: Вагітність підвищує тиск у черевній порожнині, що впливає на харчову трубку, викликаючи рефлюкс їжі в харчову трубку.
6. Грижа діафрагми: це ще один стан, який впливає на функціонування нижнього сфінктера стравоходу та є фактором ризику рефлюксу.
Детальніше: https://obrii.com.ua/main/294092.html
Ознаки та симптоми печії
Печія є симптомом ГЕРХ, який відчувається як пекучий біль за грудиною (грудиною) і може поширюватися на шию, через груди. Цей біль зазвичай виникає, коли пацієнт лежить рівно або після нахилу або нахилу, часто відразу після важкої їжі. Постійна печія внаслідок рефлюксу може вплинути на ваш голос, спричинити захриплість і навіть викликати напади кашлю через подразнення.
Дослідження включають:
1. Рентген: рентген грудної клітки допомагає побачити форму стравоходу та шлунка, але бажано зробити ковток барію або їжу з барієм.
2. Ендоскопія: можна оглянути слизову оболонку стравоходу та шлунка, таким чином можна визначити будь-яке запалення чи виразку, якщо вона є. Під час ендоскопії можна зробити навіть біопсію, щоб виключити будь-яку конкретну інфекцію чи рак.
3. Манометрія та моніторинг рН. Моніторинг тиску в кінці харчової труби та отримання вимірювань кислотності зсередини може бути корисним для встановлення діагнозу.
Лікування печії
Є багато безрецептурних ліків, які можуть полегшити вашу печію.
1. Антациди: ці препарати допомагають нейтралізувати кислоту в шлунку, таким чином зменшуючи симптоми печії, наприклад, антациди на основі карбонату магнію.
2. Інгібітори протонної помпи: ці препарати блокують вироблення кислоти в шлунку, напр. наприклад, пантопразол, омепразол і рабепразол.
3. Антагоністи H2-рецепторів: ці препарати зменшують вироблення кислоти в шлунку, наприклад, ранітидин, циметидин і фамотидин.
Ускладнення та коли потрібно звернутися до лікаря
Якщо не лікувати, подразнення, викликане кислотним рефлюксом, може призвести до запалення слизової оболонки стравоходу (езофагіт). Пізніше це запалення стає важким, звужує стравохід і може призвести до кровотечі або утруднення ковтання (дисфагія).
Пропуск прийому їжі, вживання гострої та жирної їжі, регулярне вживання їжі може викликати печію. Якщо ви страждаєте від печії навіть після зміни цього режиму, зверніться до лікаря. Слід звернутися до лікаря, якщо після застосування безрецептурних ліків не настає полегшення, або симптоми погіршуються, чи частота скарг зростає.