Зазвичай майбутні власники сайтів навіть не задумуються про те, скільки речей їм потрібно буде зробити перед тим, як запустити проект. Одна з них – вибрати та оплатити хостинг. Насправді обрати найкращий варіант не так складно, як здається спочатку. Головне – розібратися чим різні варіанти відрізняються один від одного. А далі залишиться лише обрати конкретного провайдера, але це вже буде зробити набагато простіше, коли ви будете знати, чого саме хочете.

Безплатно чи все-таки за гроші?

Перше, з чим потрібно визначитися: чи готові ви оплачувати хостинг? Сьогодні існує доволі багато пропозицій, які пропонують користувачам безплатні послуги. Але щоб швидко не розчаруватися в цьому, потрібно з самого початку врахувати декілька особливостей такого сервісу. Перше, що слід відзначити, це те, що він надає власникам сайтів тільки базові можливості. Крім цього, він не буде підходити тим сайтам, які щодня відвідує велика кількість людей. А через те, що робота хостингу може бути нестабільною, його не слід обирати для комерційних проектів.

Якщо ви тільки намагаєтесь розібратися що до чого, а також створюєте маленький, некомерційний проект – можна спробувати такий варіант. Якщо ви хочете більшого, то за це потрібно буде вже заплатити.

Віртуальний хостинг

Це зручне рішення для невеликих та не дуже вимогливих проектів. Зазвичай на таких серверах знаходяться водночас тисячі сайтів. Тому їх власники мають доволі обмежені, хоча й однакові можливості. Також їм потрібно користуватися одним й тим самим програмним забезпеченням, настройки якого не дуже гнучкі.

Попри це, такий хостинг є дуже популярним, оскільки має невелику вартість у порівнянні з іншими.

Віртуальний виділений сервер

Виділений віртуальний сервер більш гнучкий. Власники сайтів можуть настроювати програмне забезпечення згідно зі своїми потребами. При цьому, не можна казати про якісь певні характеристики чи особливості, оскільки вони будуть повністю залежати від тарифного плану. У більшості компаній тарифна сітка широка, тому можна вибрати те, що оптимально підходить й по можливостях, й по вартості.

Виділені фізичний сервер

Цей вид хостингу відкриває перед власниками сайтів багато можливостей. Оскільки вони мають виділений сервер, який не потрібно ділити з іншими сайтами. Таким чином можна вибрати оптимальне програмне забезпечення, а далі встановити такі налаштування, які повністю покривають ваші потреби. Це ідеальний вибір, коли треба реалізувати великий, вимогливий проект. Якщо ви збираєтесь займатися торгівлею через інтернет, а також коли думаєте, що ваш сайт будуть відвідувати багато людей – обирайте цей варіант.

Хмарний хостинг

Таке рішення вважається одним з більш надійних та стабільних. А все тому, що хмарний хостинг об’єднує в єдину систему одразу декілька серверів. Тому всі потреби кожного окремого сайту виконує не один сервер, а декілька. Це не тільки зменшує на них навантаження, але й забезпечує безперебійність роботи на всі 100%. Оскільки навіть якщо один з серверів тимчасово вийде з ладу, інші все ще будуть працювати. Великою перевагою вважається те, що оплачувати треба лише те, що ви дійсно використовували.

Colocation

Суть такого варіанту полягає в тому, що ви купуєте власний сервер, який фізично розташовано в дата-центрі провайдера. Завдяки цьому ви можете не виділяти для сервера окреме приміщення та не переживати за забезпечення відповідних умов для його зберігання. Власник сервера буде мати максимальні можливості, оскільки може робити що завгодно. Але не слід забувати, що в такому випадку вам самостійно доведеться слідкувати за адмініструванням серверу або замовляти таку послугу окремо.