Всі добре знають, що в IT-сфері одні з найвищих заробітних плат в Україні. Розберемось чи це насправді так. Чи найкращій зараз час, щоб перейти в IT-компанію.

Яка гарантія стабільності роботи IT-компаній?

На початку року, коли стрімкого скорочення зазнали всі сфери: виробництво, продажі, маркетинг тощо; єдиною стабільною залишилась сфера IT. Можливість віддаленої роботи дозволила співробітникам IT-компаній продовжувати роботу навіть за зміни місця геолокації. 12% співробітників працюють із-за кордону, 27% територіально покинули своє місто. Лише 17% зазнали скорочення або закриття проєкту, проте в травні 95% отримали офери (пропозиції щодо роботи) і підтвердили роботу в новій компанії.

Ще однією перевагою IT є підтвердження розподілу бюджету на розвиток інформаційних технологій в Україні, виділення стипендій на навчання та прийнятий законопроект на підтримку стартапів. Більшість європейських компаній співпрацюють з українськими командами спеціалістів і готові також інвестувати в їх розвиток.

Чи варто зараз вчитись на тестувальника?

Оскільки стипендії будуть поширюватись на навчання за університетською програмою, яке триватиме від 4 до 5 років, то легше пройти навчання на курсах. Зазвичай за перший місяць роботи спеціаліст встигає повернути кошти, витрачені на навчання. Наприклад, деякі учні на курсах “тестувальник з нуля” від “IT Testing School” ще на період навчання вже отримують для практики реальні проєкти, які зараховуються як практичний досвід. Тобто на момент випуску з школи в них є стаж роботи, що допомагає у подальшому працевлаштуванні.

Яка гарантія працевлаштування?

За місяць січень цього року було зафіксовано середній показник кількості вакансій для тестувальників-початківців близько 230 на різних платформах, що перевищило кількість випускників шкіл. Тобто, після курсів кожен тестувальник ПЗ мав змогу претендувати одразу на 2-3 вакансії. Після накладення санкцій на співпрацю з російськими компаніями прогнозується ріст цього показника як мінімум вдвічі.

На яку зарплату може розраховувати тестувальник ПЗ?

 Якщо ми говоримо про початковий рівень Junior, то кожен тестувальник з нуля може розраховувати на оплату праці в розмірі $500-$800. Все залежатиме від вашого рівня знань, та додаткових навичок. Оскільки в IT-компаніях завжди заохочують розвиток персоналу додатковими навичками та знаннями, то можна отримати надбавки, припустимо, за розвиток володіння мовами програмування. Середній заробіток тестувальника ПЗ складає $1400-$1700 через рік роботи. Через три роки можна досягнути рівня заробітної плати в $3500.

Ми вважаємо, що саме зараз час переходити в IT-індустрію, оскільки за нею майбутнє. Ще ніколи не було такої підтримки з боку керівництва держави на розвиток інформаційних технологій. Щоб зрозуміти чи це дійсно ваша стежка розвитку, можете записатися на безкоштовний урок до “IT Testing School” для більш детального ознайомлення з професією.