Метеоризм, тобто скупчення газів у кишечнику, завдає масу незручностей. Гострий біль, надмірне виділення газів можуть спричинити паніку та відчуття серйозної хвороби. Однак епізодичні напади здуття найчастіше не несуть загрози. Вони з'являються внаслідок порушення режиму харчування або вживання певних продуктів, що спричиняють здуття. З цією проблемою досить легко впоратися, прийнявши таблетки від здуття живота https://zdravica.ua/preparati-vid-zduttja. В інтернет-аптеці «Здравица» можна зробити замовлення за доступною ціною.

таблетки від здуття живота

Які продукти викликають здуття

Всім відомо, що газоутворення – це природний процес в організмі. При прийомі їжі в організм потрапляє повітря, а також при перетравленні певних продуктів виділяється велика кількість газів, які й провокують здуття. Розглянемо категорії продуктів, які варто виключити людям, схильним до метеоризму.

  1. Бобові. Деяким не вистачає наявності ферменту для розщеплення рафінози, що входить до складу квасолі і гороху, у тонкому кишківнику, тому продукт потрапляє одразу в товстий, викликаючи зайве газоутворення.
  2. Капуста. Брокколі, спаржа, крім рафінози, містить також велику кількість сірки.
  3. Цибуля. Провокує здуття у людей із синдромом роздратованого кишківника.
  4. Фрукти. Особливо ті, що містять сорбіт: персики, сливи, яблука. 
  5. Газовані напої. Крім газу, що міститься в напої, на метеоризм впливає також використання підсолоджувачів, які не можуть повністю розщепитися в організмі людини. 
  6. Вівсяні пластівці. Вони містять велику кількість клітковини, яка розчиняється у воді, набухає та створює відчуття розпирання живота.

Як позбутися метеоризму

Якщо все ж таки неприємні симптоми метеоризму виникли, необхідно допомогти організму швидше їх позбутися. Спочатку потрібно взяти за правило обмежувати себе у вживанні продуктів, що можуть викликати здуття живота. Варто також відвідати гастроентеролога та зробити діагностику роботи ШКТ, щоб переконатися у відсутності патологій у його роботі. Щоб заспокоїти живіт, можна прийняти настій із трав, ромашковий або м'ятний чай, а також сорбенти, наприклад, активоване вугілля. Можна зробити невеликий масаж черевної порожнини чи кілька вправ. Добре зарекомендували себе лікарські препарати, звані в народі піногасники, такі як Еспумізан. Вони сприяють розпаду оболонок газових бульбашок та поглинанню їх. Також симптоматику метеоризму можна полегшити, використавши ферментні препарати для поліпшення травлення.