Створити затишну та функціональну ванну кімнату можна у приміщенні будь-якого розміру. Особливо, якщо заздалегідь спланувати розміщення сантехніки та меблів. У цій статті ви дізнаєтесь про способи візуального розширення простору, якими користуються дизайнери. Ми також розповімо про функціональні види сантехніки, які дозволяють заощаджувати простір.
Менше меблів та сантехніки
Невеликі приміщення виглядають тісними та захаращеними, коли в них не лишається вільного простору через масивну сантехніку та меблі. Тому ми радимо відмовитись від ванни чи закритого душового боксу із високим піддоном. Ці елементи виглядають дуже масивними. Встановіть прозорі скляні перегородки та душову систему прихованого монтажу. Замість піддона оберіть зливний трап, який встановлюються у рівень із плиткою. Все необхідне для створення сучасної душової зони ви знайдете на сайті магазину сантехніки https://www.santechshara.ua/.
Якщо ви не можете обійтись без ванни, обирайте невелику чашу пристінного монтажу. Відмовтесь від кутових, а тим більше окремо стоячих моделей. Чаша, встановлена на відстані 10-20 см від стіни, стильно виглядає тільки на фотографіях. Насправді це непрактичне рішення, яке "з'їдає" простір кімнати. Встановіть ванну з тонкими бортами, настінним змішувачем та скляною шторкою. Це ідеальне поєднання для маленьких кімнат.
Відмовтесь від зайвої сантехніки. Якщо ви користуєтесь біде, не потрібно встановлювати окрему чашу. Існують унітази з функцією біде. Вони мають форсунку, яка висувається із корпусу. Форсунка зазвичай має декілька положень та режимів роботи, тому комфортна для чоловіків та жінок. Унітази з біде значно функціональніші ніж звична чаша зі змішувачем, але і коштують недешево. Якщо хочете заощадити — встановіть біля унітаза гігієнічний душ.
Яку обрати плитку?
Для невеликих приміщень краще обирати плитку великого формату природних кольорів та фактур. Не використовуйте строкату мозаїку чи кольоровий кахель з орнаментом. Ці варіанти краще працюють для зонування приміщень або акцентної стіни. Але у маленьких приміщеннях зонування робити не варто. Використовуйте плитку з однієї колекції, обираючи світлі імітації природних матеріалів. Наприклад, білий мармур з чорною чи коричневою прожилкою, імітацію дерева, бетону чи будь-якого каменю.
Не забувайте про акценти
Якщо ви дослухаєтесь до наших порад, то отримаєте базовий інтер'єр, де є достатньо світла і простору. Пора додати яскравих деталей, які сформують його характер. Найлегший та найефектніший спосіб оживити інтер'єр — чорні або золоті змішувачі з матовим чи глянцевим покриттям. Вони гарно контрастують зі світлими стінами та сантехнікою. Ще одним акцентним елементом можна зробити дзеркало. Оберіть дзеркало з масивною рамою із дерева чи металу та підвісьте до стелі. Додайте більше світильників, адже світло візуально розширює простір.