На жаль, багато патологій не дозволяють мати дітей природним шляхом. Захворювання можуть торкатися як чоловічої репродуктивної системи, так і жіночої. У таких випадках говорять про безпліддя. Отримати шанс материнства та батьківства дозволяють сучасні репродуктивні технології, які з кожним роком стають все більш безпечними та ефективними.

Найбільш наближеною методикою лікування безпліддя до природного способу відтворення вважається внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ). У клініці проф. Феськова О.М. її виконують досвідчені фахівці за допомогою найсучаснішого обладнання та комплексного підходу. Детальніше можна дізнатися за посиланням: https://feskov.ua/uk/services/likuvannya-bezpliddya/vnutrishnomatkova-inseminatsiya.

jq8EMudmnltW0UM2Bfhukm6uXcijrbrt92AQeBcDi5D3vGoGHjT9ccZPLiXG0AM-qpg_biVUQzTSHSb6O-GdD4_i0kdJoRCFXaQYBZD6N3p17e2MQdS-JejLb2ACP4fowKTw0f0yTqRAbspgzAOD_exDC_spo5bYxcTjfl0NVEcfEj6bIs7WY53manQQAQ

Суть методики внутрішньоматкової інсемінації

Технологія проводиться поетапно. Спочатку виконують збір сперми у чоловіка або беруть вже готову від донора. Далі біоматеріал перевіряють на фертильність, спеціальним чином готують до використання. Для введення відбирають активні повноцінні сперматозоїди, які зможуть подолати самостійно хоч і скорочену (оскільки сперма вводиться безпосередньо в матку), але все ж відстань.

Основні переваги використання внутрішньоматкової інсемінації:

  1. Метод не потребує надмірної гормональної підготовки, за необхідності може бути застосована лише легка стимуляція.
  2. Запліднення відбувається шляхом, найбільш подібним до природного.
  3. За необхідності інсемінація може повторюватись.
  4. Вартість процедури порівняно доступна.

Нюансом є низька ефективність методики, яка в середньому складає близько 20%. Але з огляду на те, що бездітні пари взагалі не мають можливості зачати дитину звичайним шляхом, використання ВМІ дає великий шанс на появу маляти.

UMMh578Mn9FyTAeCuFJbk8QgLknY0oJ6TLBXqYkk9gXzBKRih21UxH9brKCz-TSZ2mqNROmq6-0pz3-YHEs7JbCXXB0WYNp01TGI8i_1LM2Au9HCB3Ir4mQih8HttnOnw6Y4I7MV7CgT4gwpyA-Ii-VOCeUaZ-1MSCgqVrUkUz67a7CfNm_zGUwVOAzZZA

Показання до проведення внутрішньоматкової інсемінації

ВМІ може бути застосована, щоб розв'язати як чоловічі, так і жіночі проблеми. 

Чоловічі проблеми, за яких використовують ВМІ, такі:

  • неправильна анатомічна форма статевого органу;
  • кількість еякуляту недостатня для запліднення;
  • в еякуляті є антиспермальні антитіла;
  • плазма сперми має високу в’язкість;
  • розлади зі сторони сексуального збудження.

Патологічні стани жіночої репродуктивної системи, які можуть бути відкориговані ВМІ:

  • присутність антиспермальних антитіл;
  • негативний посткоїтальний тест, який вказує на нерухливість сперматозоїдів в слизовому секреті з цервікального каналу;
  • відсутність слизового секрету в шийці матки через порушення функцій відповідних залоз;
  • некритичні порушення в процесі овуляції;
  • безпліддя з невстановленої причини.

Донорська сперма може використовуватись лише у таких випадках:

  • У чоловіка спостерігається цілковита азооспермія, тобто в еякуляті відсутні сперматозоїди. 
  • Також у пари може бути резус-конфлікт, який не дає можливості зачати дитину.
  • Або ж жінка без партнера, але водночас має бажання мати дитину.

Перед процедурою обов’язково обстежують пару або тільки жінку, якщо планується використання донорської сперми. Зокрема, у чоловіка беруть сперму на аналіз, у жінки — мазок на урогенітальну інфекцію та цитологічний аналіз. Також жінці проводять УЗД та досліджують основні показники овуляції. Обоє повинні пройти стандартний скринінг на інфекції (ВІЛ, сифіліс, гепатити В і С).