Вино – це дуже розповсюджений алкогольний напій, який виробляють шляхом наполягання соку свіжозібраного винограду або використовують виноградне сусло. Здавалося б, про вино ми знаємо все. Але насправді, є стільки різних видів вина, про які ви, можливо, навіть і не чули. Зацікавилися? Давайте розбиратися, що ж то за напій, разом.
Звідки взялося вино
Перші докази виноробства відносяться до 6 століття до н. Перші винороби жили у регіонах сучасного Кавказу та Закавказзя. У Грузії, Вірменії, Туреччині та Азербайджані вчені знаходили ємності з глини. На них є сліди, які підтверджують, що в них зберігали винний напій.
Вино виготовляють із величезної кількості сортів винограду. Від кольору виноградних ягід залежить колір напою. Колір може змінюватися в залежності від способу виготовлення вина.
Класифікація вина за кольором
Найрозповсюджена класифікація, але без неї неможливо обійтись:
- Білі. Колір таких напоїв може змінюватись починаючи світло-солом'яним закінчуючи бурштиновим.
- Рожеві. Рожеве вино виготовляють із чорних сортів винограду. Вино виходить рожевого кольору, оскільки безбарвний сік виноградний настоюють на шкірці винограду.
- Червоні. Коли виготовляють червоне вино, використовують також чорні сорти винограду і наполягають виноградне сусло на виноградній шкірці.
Згодом барвники напою можуть знебарвлюватися або випадати в осад. Таким чином, білі вина можуть темніти, а червоні вина, навпаки, світлішають.
Спеціальні та звичайні
Експерти розрізняють два види вин: спеціальні та звичайні. Звичайні вина виготовляється шляхом бродіння та витримки свіжого винограду чи виноградного сусла. Технічно це дуже простий механізм.
Спеціальні вина бувають:
- Міцні. Такий напій дуже часто має міцність до 22%. У ньому міститься алкоголь, який виготовляється безпосередньо з винограду.
- Плівкові. Плівкові вина проходять витримку під особливою плівкою, що виготовляється із дріжджів.
- Ігристі. При відкорковуванні пробки такі напої виділяють бульбашки вуглекислого газу. Вуглекислий газ потрапляє у вино у процесі бродіння напою.
- Газовані. У таких напоях міститься вуглекислий газ, але зазвичай його додають туди штучним шляхом.
Винний етикет
У світі прийнято певні правила подачі вина, а також певний регламент, за яким поєднуються їжа та напій. Це називають винний етикет.
- До трапези для збудження апетиту падають мадеру, херес або вермут (аперитив);
- До білого вина чудово підійдуть легкі страви з м'яса чи риби;
- До овочів можна вибрати напівсухе чи напівсолодке вино;
- Якщо в якості страв на стіл подають баранину, телятину, дичину або свійську птицю, то варто вибрати червоне сухе вино;
- Після їди подають так званий діжестив. Здебільшого це міцний алкоголь, наприклад, бренді, віскі чи лікер, чи десертне вино.
Насправді, таких правил набагато більше. Крім того, з різними сортами вина найбільш гармонують різні страви. Якщо ви хочете купити пляшку цього чудового напою і розібратися, що саме краще подати на стіл до обраного вина, завітайте в інтернет-магазин Vintage.
Тут на вас чекає більш як 3000 найменувань вина та міцних напоїв зі всього світу. Є дуже цікаві акції та накопичувальні скидки. А консультантами працюють професійні сомельє, саме вони завжди готові дати пораду по вибору напою та порекомендують страви до нього.