Купівля ювелірної прикраси — важливий захід. Навіть найменша прикраса допомагає підняти настрій, підкреслити індивідуальність власниці, її неповторний стиль. Гармонійне поєднання одягу, макіяжу та прикрас повністю перевтілює дівчину, надає впевненості у собі.
Вибираючи жіночі золоті браслети на руку, стильні сережки або ефектний ланцюжок з кулоном, кожен хоче зробити так, щоб прикраса стала улюбленою, а не вирушила на зберігання до скриньки. Щоб усе вийшло, важливо прислухатися не лише до власних відчуттів, а й до порад фахівців.
Надто дешеве золото
Перше, на що завжди дивиться людина, приходячи до ювелірної крамниці, — це ціна. Не варто спокушатися на дуже низький цінник, зазвичай це пов'язано з неприємними моментами:
- Низька якість виробу. «Дуте» золото завжди коштує набагато дешевше, проте вироби з нього служать недовго. Такі прикраси виготовляються з тонкого листа або дроту та мають порожнечу всередині, тому виглядають масивними.
- Занадто маленька проба. Найбільш популярними є золоті вироби 585 проби. Число означає кількість дорогоцінного металу у сплаві. Усе інше в ньому — домішки, і чим їх більше, тим дешевше коштує кільце або браслет. Найнижча проба золота в Україні – 375-та.
- Використання штучних каменів. Прикраса з натуральним камінням, особливо великого розміру, не може коштувати дешево, тому важливо уважно читати ювелірну бирку.
Часто перед святами великі ювелірні салони влаштовують розпродаж виробів з минулих колекцій. Не соромтеся поцікавитись початковою ціною прикраси — знижка на якісний виріб майже ніколи не перевищує 10–15%.
Вставки з каміння
Стильні ювелірні прикраси, особливо жіночі, майже завжди прикрашено камінням. За своїм походженням вони бувають дорогоцінними, напівдорогоцінними та синтетичними.
До першої групи відносять:
- діамант;
- гранат;
- сапфір;
- аквамарин;
- олександрит;
- рубін;
- смарагд;
- хризоліт.
Інші камені вважаються напівдорогоцінними, а на тих, що вирощені штучно, має стояти спеціальна позначка. Що стосується діамантів, то найдрібніший із них важить 0,01 карат. Камені з меншою вагою вважаються діамантовою крихтою, а їх розмір не уточнюється.
Розмір має значення
За наявності потрібної суми підсвідомо виникає бажання купити більшу прикрасу, але воно не завжди виправдане. Неправильно підібраний за розміром ювелірний виріб не лише не прикрасить власницю, а й наочно продемонструє відсутність смаку та стилю. І мова тут йде не про занадто щільний браслет або тісне кільце.
Вибираючи прикрасу, важливо правильно оцінювати зовнішність людини, яка її носитиме. Погодьтеся, важкий широкий ланцюжок буде дивно виглядати на тендітній мініатюрній дівчині, а тонкий браслетик-змійка просто загубиться на зап'ясті в пухкенької господині.
Вибираючи ювелірну прикрасу, важливо розуміти, як вона використовуватиметься. Для щоденного носіння краще підібрати скромний дизайн — масивна химерна прикраса тільки заважатиме.