Монтажний блок – вантажопідйомний пристрій, призначений для переміщення, підняття вантажу. Конструкція знижує тягове зусилля, що дозволяє застосовувати меншу силу. Це простий, але функціональний механізм, що застосовується у різних галузях підприємства, сільського господарства. У конструкції використовуються шківи. Це ролики на втулках чи змазаних підшипниках, що забезпечують обертання.

Застосовуючи монтажний блок, користувач знижує навантаження, силу тертя. У цьому випадку троси зношуються менше. Це забезпечує більш ручні та вигідні умови для виробничої діяльності компанії.

Основні характеристики та призначення монтажного блоку

Представлений пристрій для переміщення вантажу використовуються у будівельних, малярських, монтажних роботах. Вантажний блок має у конструкції шківи. Ролики, що обертаються, втулки блочка знижують силу тертя. Пристосування виготовлені відповідно до сучасних стандартів. При виборі покупці звертають увагу на наступні характеристики монтажного блоку:

  • кількість роликів;
  • вантажопідйомність;
  • матеріал та покриття опорної конструкції;
  • товщина троса;
  • маса.

Важливо визначити граничне навантаження, яке витримують блоки. Якщо монтажний блок буде обраний правильно, вдається зменшити силу тертя майже до нуля. Це в рази подовжує термін використання тросів. Безпека праці різних категорій виробників значно збільшується.

Різновиди вантажопідйомних блоків

Виробники проектують та виготовляють однороликові та двороликові монтажні блоки. Пристосування другого типу відрізняються підвищеною вантажопідйомністю. Вони призначені для використання із тросами діаметром до 33 мм.

Монтажні блоки можуть також відрізнятися елементами кріплення. Конструкція може постачатися з наступними основними пристосуваннями:

  • з гаком;
  • із клямкою;
  • зі щокою (нерухома, відкидна).

Вартість залежить від особливостей конструкції, кількості роликів, вантажопідйомності. Вибирають обладнання, потрібно робити запас міцності. Монтажний блок повинен витримувати навантаження, що перевищує робочі показники у 4 рази. Це обов’язкова вимога, що забезпечує безпеку користування вантажопідйомним механізмом.

Вантажопідйомні блоки виготовлені із міцної сталі. Гак, щока, клямка або інші різновиди кріплення зафіксовані на підшипнику. Це необхідна умова забезпечення вільного обертання.