Дослідження показують, що кількість людей з чутливою шкірою щороку зростає. Причин тому багато: погіршення екології, стреси та перевантаження через швидкий ритм життя, незбалансований режим харчування та сну тощо. Але якщо на стан навколишнього середовища у більшості людей впливу немає, то підібрати якісний косметичний догляд цілком можливо. Поговорімо про те, які засоби слід обирати для чутливої шкіри та як в цьому допоможе косметика Cerave.
Ознаки чутливої шкіри
Щоби зрозуміти, як правильно побудувати догляд за шкірою з підвищеною чутливістю, слід, в першу чергу, знати прояви та ознаки цієї чутливості. Ось декілька основних:
- почервоніння та сухість, що з’являються від будь-яких стрес-факторів: холоду, вітру, сонця, контрасту температур тощо;
- відчуття свербежу, поколювання, стягнення та інших неприємних відчуттів без видимих проявів;
- схильність до подразнень, які можуть з’явитись навіть від незначних впливів зовнішньої середи.
Ці симптоми також можуть спостерігатись і при атопії чи алергічних реакціях, але для алергії більш характерні такі симптоми, як висипи, пухирці, сильний свербіж та печіння.
Як підібрати косметичний догляд?
Чутлива, схильна до подразнень шкіра потребує особливого делікатного догляду. Саме тому дерматокосметика має відповідати таким вимогам:
- Формули з активними відновлювальними речовинами: керамідами, вітамінними комплексами, пробіотиками, пептидами тощо. У лінійках CeraVe є креми та гелі з керамідами для шкіри, що забезпечать інтенсивне зволоження та пом’якшення.
- Легка текстура, що швидко вбирається і не залишає жирності та відчуття плівки.
- Відсутність у складі мінеральних та синтетичних олій, штучних барвників та віддушок, парабенів та інших складових, що можуть стати причиною алергії та запалень.
- Відсутність спирту та компонентів, що сушать шкіру.
- Протизапальні інгредієнти, що допоможуть усунути неприємні відчуття: сухість, стягнутість, печіння. Дуже ефективними є засоби з рослинними екстрактами та оліями (наприклад, мигдальною олією, ромашкою тощо).
Також краще утриматись від занадто інтенсивного, агресивного очищення: пілінги і скраби з великими фракціями краще замінити ніжними гелями, пінками, молочком. І ще одне важливе правило: ранковий б’юті-ритуал має завершитись не пізніше, ніж за 40 хвилин до виходу в теплий період року та за 60 — в холодний. В сонячні дні варто використовувати креми та олійки з SPF-захистом.