Багатоповерхове будівництво неможливе без сучасних висотних кранів. Чим краще він підбереться під потреби забудови, тим швидші будуть темпи будівництва.

Критерії підбору висотних кранів

На сьогодні більш вигідною є оренда висотного крана, бо дозволяє використовувати техніку провідних світових марок, при цьому економлячи бюджет на інші нагальні потреби. Основні параметри у виборі крана:

  • вантажність;
  • висота підняття вантажів;
  • швидкість роботи;
  • максимальний виліт стріли;
  • висота та типи об’єктів, що будуються.

Вантажність необхідно знати, зважаючи на масу конструкцій для будівлі. Найчастіше на таких будівельних майданчиках використовуються крани з вантажністю 8-10 тонн.

Конструкційні особливості

Якщо необхідний такий механізм для переміщення й підіймання вантажів з малою чи середньою вагою, то підійдуть моделі, оснащені плоскою стрілою без відтяжок-вантів.

Характеристики

Серед цих параметрів висота підіймання, дальність вильоту стріли та вантажність. А також тут необхідно врахувати швидкість підняття вантажу при максимальних показниках вильоту стріли та рухливість вантажного візка, електроспоживання, складність монтажу крана на об’єкті.

Значення має висота об’єкта, який буде будуватися обраним краном, бо не варто витрачати кошти на техніку з великою вантажністю, коли компанія займається малоповерховим будівництвом. Для зведення об’єктів в декілька поверхів краще використовувати гідравлічний саморозкладний кран або машину з телескопічними стрілами, якими легко буде вправлятися один оператор.

Висотний кран з високою вантажністю не завжди зустрінеш на будівельних майданчиках монолітних будівель, бо для них використовують сильні бетонопомпи з гідравлічними рукавами для автоматичного підіймання бетонної суміші на висоту. Зазвичай на таких майданчиках залучені крани середньої вантажності, бо все одно необхідно доставляти на висоту арматуру, інструменти.

Тому при плануванні будівельного процесу важливі всі критерії кранів.

Види висотних кранів

Від характеру будови залежить вибір крана.

1. Мобільний кран ідеально використовувати в умовах щільної міської забудови. Його властивість переміщатися боком буває дуже необхідною. Крім того, для встановлення такого виду кранів нема потреби попередньо розчищати будівельну ділянку, це заощаджує час. На монтаж саморозкладних кранів не потрібна додаткова робоча сила.

2. Для будівництва багатоповерхових будинків підходять стаціонарні крани, бо вони більш надійні та підіймають великі вантажі. Найважливіший параметр таких кранів – це виліт стріли, яка має охоплювати майже весь будівельний майданчик.

Сучасне будівництво неможливе без високоспеціалізованої техніки, яка достатньо дорога. Тому актуально використовувати її в оренду для швидкого та економного будівництва.