Конвектори є альтернативою обігріву приміщення газовими або електричними інфрачервоними обігрівачами. Це ефективні пристрої, які передають тепло навколишньому середовищу за допомогою явища конвекції. Прохолодне повітря з приміщення надходить в радіатор знизу, потім нагрівається і виходить з радіатора через верхню вихідну решітку. Конвекторні обігрівачі можуть бути у вигляді опалювальних приладів, які кріпляться до стіни, стоять на ніжках або монтуються нижче рівня підлоги (канальні).
Переваги використання конверторних обігрівачів
Конвекторні вбудовані радіатори відмінно справляються зі своїм завданням в ситуаціях, коли неможливо використовувати традиційний вид опалення. Завдяки своєму естетичному зовнішньому вигляду ці радіатори не тільки ефективно виконують свою функцію, але й можуть бути декоративним елементом у приміщенні.
Основною перевагою конвекторних обігрівачів є те, що вони дуже швидко нагрівають повітря в приміщенні, що робить їх дуже ефективними пристроями. Однак їх використання має і недоліки - нагріте повітря рухається вгору, що призводить до іншого розподілу температури в приміщенні (повітря ближче до підлоги прохолодніше). Рух повітря також призводить до того, що в приміщеннях, які опалюються конвекторами, часто витає пил, що викликає дискомфорт у алергіків. Для них використання цього виду опалення недоцільно.
Правила монтажу
Радіатори з односторонньою системою забору повітря повинні бути встановлені таким чином, щоб теплообмінник розташовувався з внутрішньої сторони опалювального приміщення. Коли ми визначимо остаточну товщину наступних шарів системи, можна переходити до монтажу в канал опалення. Слід зазначити, що каркас решітки, який входить до складу конвектора, не стійкий до тиску, тому дно має упиратися в дно швелера, щоб додатково не обтяжувати каркас.
Теплообмінник у випадку траншейного утеплювача може монтуватися декількома способами:
- теплообмінник, змонтований в повітропровід, буде розміщений з боку опалювального приміщення;
- теплообмінник буде розташований посередині кімнати;
- теплообмінник розміщений в каналі системи опалення з боку вікна в умовах, коли втрати тепла від скляної перегородки становлять менше 20% від усіх втрат у приміщенні.
Залежно від потужності електричні конвекторні обігрівачі можуть використовуватися для обігріву гаражів, підсобних приміщень, лоджій або зимових садів, де немає потреби в отриманні високої температури. Конвекторні обігрівачі також можуть використовуватися для обігріву приміщення і можуть використовуватися в аварійних ситуаціях (поломка печі і т.д.).