Всі ми знаємо, що читання має велике значення в розвитку людини з раннього дитинства. Але, яка література та казки потрібна малюкам, і чи потрібна вона їм? Яка користь від казок та чи є вона взагалі? Своїми думками з цього приводу діляться видатні практикуючі психологи країни.
Українське видавництво «Ранок» пропонує великий асортимент друкованої продукції від відомих авторів та літераторів. На «полицях» офіційного сайту ranok.ua книги, кожен зможе знайти собі щось до смаку, ознайомитися з новинками та дізнатися останні літературні новини світу. Навіть, випадкова «прогулянка» розділами сайту принесе безліч корисних порад та рекомендацій, як для початківців, так і для профі-читачів.
Чарівні властивості казок
Казкові оповідання зібрали у собі величезну мудрість багатьох поколінь. Вони неперевершеним чином впливають на формування особливостей в характері дитини, та вносять навчальні, розвивальні та творчі корективи у виховання. З перших днів життя казка, що лунає з вуст батьків, впливає на мислення та поведінку маляти, складає певні образи та дає розуміння найпростішим цінностям.
Є декілька ключових моментів, що показують доцільність казки в житті дитини і її сприятливий вплив на розвиток:
- Загартовують основні риси характеру – завдяки яскравим протиставленням відбувається ненав’язливе знайомство з добром та злом, лінню та працелюбством та багатьма іншими аспектами взаємовідносин.
- Закладаються відчуття - з часом дитина починає співпереживати та відчувати різні емоції, що виникають під час читання, та робити власні висновки, чому так сталося та, як можна вчинити інакше.
- Допомагають вчасно виявити психічні проблеми – діти мають дуже нестабільну психіку. Вони не відчувають чіткої межі між добром та злом. Прислухаючись та спостерігаючи за вподобаннями малечі до героїв та казок, можна вчасно помітити певні негаразди. Наприклад, улюблені персонажі чи навіть ті, яких маля боїться, можуть натякнути батькам на емоційні проблеми, що тільки-но почали назрівати. Обговорення прочитаного та висловлена думка дитини допоможе батькам ввести корективи в розуміння та направити думки маляти в правильне русло.
Українські казки не лише дають змогу провести гарно час дітям з батьками, а ще й відпочити від загальної метушні та проблем. Діти, слухаючи казку, осмислюють сюжет, помічаючи причино-наслідкові зв’язки, висловлюючи власні судження про вчинки роблять корисні для себе висновки та набувають життєвого досвіду.