Аграрний сектор є одним з найбільш розвинених і прибуткових в українській економіці. Безумовно, для високої врожайності сільськогосподарських культур і дотримання норм їх зберігання і переробки задіюється величезний людський потенціал і технологічний ресурс господарств.
Після збору врожаю важливо забезпечити правильне зберігання зерна, що дозволить відкласти продаж до підвищення цін на ринку. У вирішенні цієї проблеми допомагають елеваторні комплекси, розміри яких можуть бути різними і відповідними до обсягів фермерського господарства. Більш того, пропозиції сучасних компаній дозволяють швидко будувати нові елеватори, функціональність і продуктивність яких відповідають новітнім технологіям та інноваційним рішенням.
Види і призначення зерносховищ
Існує три основних види зерносховищ:
1. Зернові склади.
2. Елеватори.
3. Металеві силоси.
Сховища першого типу можуть бути як механізованими, так і немеханізованими. Такий склад вимагає досить великих витрат на будівництво, а також займає чималу ділянку землі. Завантаження і вивантаження зерна здійснюється за допомогою навантажувачів, через що на виконання робіт витрачаються додаткові витрати.
Елеватори є найсучаснішими системами зберігання зернових культур та їх переробки. Елеватори займають набагато менше місця, так як зберігання зерна здійснюється в компактно розміщених ємностях. З їх допомогою здійснюється не тільки зберігання, а й очищення, сушка зерна та інші процеси.
Металеві силоси виготовляються з різноманітних сплавів, частіше алюмінію або сталі. Будівництво такого сховища не займає багато часу, в ньому поміщається великий обсяг продукції, а також дозволяє здійснювати всі доступні види переробки зерна.
Устаткування для очищення зерна
Забур'яненість зерна – серйозна проблема, що впливає на якість врожаю і швидкість сушки. Професійні сільськогосподарські підприємства інвестують в сучасні рішення KMZ Industries, якими є машини для очистки зерна. Використовуючи зерноочисник, можна уникнути більшості проблем, а заодно підвищити ефективність сушіння і ефективність методів сепарації культур.
Як працюють зерноочисники?
Принцип роботи машин для очистки зерна заснований на використанні відмінностей в аеродинамічних властивостях, масі і щільності між зерном і твердими домішками. Машина використовує повітряні потоки, які ділять матеріал на фракції за рахунок своєї ваги. Таким чином, зерноочисні машини видаляють всі мінерали (наприклад, пісок, грудки землі, каміння), осколки скла і металу. Крім того, вони усувають органічні домішки, тобто солому, лушпиння, стебла, полову, бур'яни і навіть їх насіння. Представлені машини від КМЗ Індастріз здатні відокремити вже забруднений матеріал при попередній обробці.
Зерноочисні агрегати від КМЗ – широкий спектр застосування
Представлені в асортименті зернові сепаратори використовуються в основному в сільському господарстві. Вони дозволяють відібрати найбільш біологічно цінне насіння за допомогою сучасних методів очищення і сепарації. Тому вони охоче використовуються харчовою промисловістю. Млини, круп’яні, комбікормові фабрики, олійні, лікеро-горілчані заводи і пивоварні – приклади місць, де стане в нагоді професійна очистка зерна від KMZ Industries.
Сепаратори використовуються не тільки для очищення і сегрегації всіх видів злакових культур, а й для іншого селекційного матеріалу. Так можна очистити насіння ріпаку, кукурудзи, злаків, а також олійних і бобових культур. Крім того, вам не доведеться турбуватися про ступінь вологості матеріалу. Машина для вологого очищення кукурудзи зменшує вологість, відокремлюючи зелені домішки. Це значно полегшує роботу і прискорює правильну підготовку сировини.