Ця стаття була написана, щоб надати загальну інформацію про глюкозамін та хондроїтин для людей з артритом. Цей список містить інформацію про ефективність цих добавок та можливі ризики. Дослідження щодо того, ефективні чи глюкозамін та хондроїтин при артриті, неоднозначні. Були деякі твердження, що ці добавки можуть допомогти зменшити біль у людей, які живуть із остеоартритом (ОА). Претензій до ефективності глюкозаміну та хондроїтину при інших видах артриту немає.
Що таке глюкозамін?
Глюкозамін – це цукор, який природним способом виробляється організмом. Це один із будівельних блоків хряща. Хрящ покриває та захищає кінці кісток, дозволяючи кісткам плавно рухатися відносно один одного. Добавки глюкозаміну виробляються у двох формах: сульфат глюкозаміну та гідрохлорид глюкозаміну. Добавки глюкозаміну зазвичай виробляються з панцирів крабів, омарів або креветок, хоча деякі добавки виробляються з рослинної форми глюкозаміну. Вони доступні у вигляді таблеток або рідин і часто в поєднанні з хондроїтином. В інтернет магазині харчових добавок https://iherb.in.ua ви можете купити глюкозамін і хондроїтин таблетках, капсулах та порошку.
Що таке хондроїтин?
Хондроїтин також є природним речовиною, що міститься в організмі та в хрящах. Вважається, що він допомагає втягувати воду та питальні речовини в хрящ, зберігаючи його губчастим та здоровим. Хондроїтин доступний у вигляді добавок сульфату хондроїтину, які видобуваються з биччого (коров'ячого) або акулього хряща.
Чому ці добавки повинні допомогти при артриті?
Рахується, що прийом добавок з глюкозаміном чи хондроїтином може полегшити біль та запобігти або затримати руйнування хряща при ОА.
Яка рекомендована доза?
Глюкозамін сульфат: 1500 мг на день. Глюкозаміну гідрохлорид: 1500 мг на день (примітка: вважається, що сульфат глюкозаміну більш ефективний) Хондроїтинсульфат: 800-1000 мг на добу. Різні бренди містять різну кількість глюкозаміну та хондроїтину. Уважно прочитайте етикетку, щоб дізнатися, скільки таблеток вам потрібно прийняти, щоб отримати правильну дозу, або зверніться за порадою до свого фармацевта.
Які можливі ризики?
Аллергія на молюсків: більшість добавок глюкозаміну виробляються з молюсків, хоча тепер доступні деякі з джерел, які не відносяться до молюсків. Кровотеча: люди, які приймають розріджуючу кров ліки варфарину, повинні проконсультуватися зі своїм лікарем перед початком, залишком або зміною дози глюкозаміну або хондроїтину. Ці добавки можуть взаємодіяти з варфарином та знижувати ймовірність утворення тромбів або підвищувати ризик кровотечі. Діабет: глюкозамін – це різновидність цукру, тому проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати глюкозамін, якщо у вас діабет. Вагітні чи годуючі жінки: не було проведено достатньо тривалих досліджень, щоб чітко сказати, що глюкозамін безпечний для розвиваючого дитини. Вагітні жінки повинні проконсультуватися зі своїм лікарем, перш ніж приймати глюкозамін. Інші побічні ефекти: розлад шлунка (наприклад, діарея), головні болі та шкірні реакції. Якщо ви хочете спробувати ці добавки, поговоріть зі своїм лікарем або фармацевтом про те, безпечні чи вони для вас.