Погана екологія деяких регіонів України призвела до того, що люди часто безконтрольно приймають деякі медичні засоби, щоби запобігти розвитку певних захворювань. Один із популярних препаратів – йодид калію, який необхідний для захисту щитовидної залози від радіації. Він блокує поглинання радіоактивного йоду щитовидною залозою.
Великий вибір медичних препаратів цього типу представлено на https://apteka911.ua/ua/drugs/kaliyu-yodid-d7668. Медична інформаційна система Аптека 9-1-1 дозволяє знайти аптеки з кращими цінами. Але перед покупкою будь-яких медичних засобів необхідна консультація лікаря.
Коли приймають йодид калію?
Деякі жителі України вважають, що цей препарат можна та потрібно приймати для захисту від радіації.
По-перше, захист необхідний лише в разі ядерної небезпеки. Наприклад, при аваріях на АЕС. Тобто тільки у випадку такої надзвичайної події треба одноразово прийняти вказану дозу, яка для дорослих та дітей відрізняється.
По-друге, йодид калію захищає від дії радіоактивного йоду лише щитовидну залозу, а не повністю захищає всі органи від радіації.
Побічна дія йодиду калію
Пити такі ліки в профілактичних цілях не лише немає сенсу, але і досить небезпечно для організму. Серед побічних проявів такого вживання:
- порушення функцій щитовидної залози;
- розлади шлунково-кишкового тракту;
- нудота;
- блювання;
- порушення циклу у жінок і т. д.
Крім того, не рекомендується до вживання цей препарат особами після 40 років. В цьому віці щитовидна залоза вже втрачає можливість накопичувати радіоактивний йод. Тому вживання йодиду принесе лише шкоду. Уважність при прийомі слід проявляти й особам з частково чи повністю видаленою щитовидною залозою.
Тобто йодид калію – важливий препарат, який можна приймати лише при реальній небезпеці, а для профілактики його вживати не варто. Інколи препарат призначають при вживанні різноманітних радіаційних фармацевтичних засобів (хімієтерапії), коли необхідно знизити навантаження на щитовидну залозу.