Внутрішнє оздоблення приміщень передбачає застосування практичних та одночасно естетичних матеріалів, які тривалий час створюватимуть неповторність, індивідуальність інтер'єру. Якісна фарба для стін decoratorskyi.com/farba є одним із найпопулярніших декоративних покриттів для внутрішнього облаштування простору.

Види фарб для стін

Емульсійні покриття відносяться до групи матеріалів водної основі. Їх можна використовувати для підготовлених поверхонь різних типів (бетон, цегла, штукатурка тощо).

Серед затребуваних видів фарби виділяються такі:

  • водоемульсійні;

  • воднодисперсійні;

  • акрилові;

  • ПВА;

  • латексні;

  • силіконові.

Ця товарна група має низку корисних властивостей. Полімери і пігменти, що входять до складу, утворюють суміш, яка економно витрачається, до висихання легко відмивається від рук і інструментів, зберігає стійкість до лугів. При цьому оздоблювальний матеріал екологічний та пожежобезпечний, що особливо важливо для фарби інтер'єрної.

На цьому переваги декору не закінчуються. Підвищує інтерес до перших трьох видів з вищезгаданого списку можливість безпроблемної експлуатації не тільки в сухих приміщеннях, але і вологих (санвузол, кухня) за рахунок хорошої паропроникності. В умовах ремонту має значення і те, що забарвлена в один шар поверхня не видає неприємного запаху і висихає лише за кілька годин.

Декор для дерева та металу

Якщо потрібна фарба для дерева, то ідеальним варіантом стане той, який максимально відповідає породі матеріалу та способу попередньої обробки. Кращим попитом користуються акрилові дисперсійні декори за стійкість до вологи, ультрафіолету, паропроникність, нездатність відшаровуватися.

Серед складів на основі органічних розчинників виділяються алкідні, вінілові, поліуретанові та інші матеріали. Прозорі традиційні лаки, різні просочення відходять другого план. Однак алкідні емалі стали якісною альтернативою не тільки для деревини, а й як фарба для металу. Вони виконують як естетичну функцію, так і захисну за рахунок яскраво виражених водовідштовхувальних властивостей низької вартості.

Для металевих поверхонь продовжують використовувати масляні склади на основі оліфи або інших масел. Прийнято вважати, що такий декор нестійкий до стирання, ультрафіолету, перепадів температур і показаний тільки для внутрішніх робіт на поверхнях, що експлуатуються лише у сприятливих умовах. Але завдяки різним добавкам такі склади можуть бути довговічнішими. Для проведення інтер'єрних оздоблювальних робіт на металі використовуються і акрилові склади.

Перш ніж купити фарбу для стін, дерева або металу, слід уважно ознайомитися зі складом, умовами нанесення та експлуатації поверхонь. При виборі товару для внутрішніх робіт потрібно виходити з конкретного випадку та купувати декор у спеціалізованих магазинах. 

Великий каталог фарб тут.