До дев'яти тисяч порцій готують волонтери для жителів Херсона. Доставляють та розподіляють, бо у звільненому українцями місті немає електрики та питної води, а більшість магазинів закриті.

Читай свіжі новини України на порталі news.liga.net!

Кухарі-волонтери у Миколаєві щодня готують від шести до дев'яти тисяч страв, але меню кухні на колесах змінюється щодня.

- Ми працювали над цим проектом рік і за цей час не працювали лише два дні. Відсутність води та електрики не є проблемою. Ми є незалежними. Ми маємо власні резервуари для води та генератори», — каже Микола, волонтер гуманітарної організації World Central Kitchen.

Запаковані в одноразові коробки продукти завантажуються в автобуси, що відправляються у бік Херсона, що перебуває в годині їзди. Це небезпечна операція, через що екіпаж працює у бронежилетах.

У стаціонарних пунктах жителі чекають на транспорт. Групи людей можуть привертати увагу російських дронів, тому їжа роздається миттєво та обов'язково під прикриттям високих будівель.

- У цьому районі у всіх квартирах є електричні плити, тож якщо немає електрики, у них не можна готувати. Крім того, вода не придатна для пиття і доступна лише кілька разів на тиждень по дві години, - зазначає Юлія Коновалова, координатор акції, організація World Central Kitchen у Миколаєві.

Дефіцит пропозиції також є проблемою. – Магазини не працюють. Тільки крихітні відкриті, а великі закриті. Ви нічого не купите, каже Іван, мешканець Херсона.

Бажаєте дізнаватися актуальні Новини України? У такому разі вам варто завітати на портал news.liga.net!

Місто звільнене, але все ще під ударом

Місто вже понад півроку перебуває під контролем української армії. Однак на круги своя не повернулася. - Ідуть постріли. Ми дуже боїмося, але це не біда. Важливо, щоби наші були поруч», — зізнається мешканка Херсона Світлана.

Ракети на Херсон падають щоночі. - Дитина та двоє дорослих загинули у Зеленівці біля магазину. Це лише вчора, – повідомляє мешканець Херсона Юрій.

Херсон – єдина обласна столиця України, яку росіяни окупували на початку вторгнення. Вони були там протягом семи місяців. - Це було жахливо. Військові могли заарештувати тебе будь-якої миті, достатньо було того, що їм щось не сподобалося», — згадує мешканка Херсона Олена.

У жовтні росіяни відступили на інший берег Дніпра Антонівським мостом, який потім підірвали. Більшість мешканців району втекли. Залишилися собаки, яким годують волонтери. Херсон давно звільнений, але це все ще прифронтове місто. Мешканці не вижили б без сторонньої допомоги. Єдина надія їм на нормальне життя – закінчення війни.