Корупція. Слово, яке чи не усіх на устах. Явище, яке заважає розвиватися окремому громадянину, суспільству та всій державі. Ця добірка про книжки, які розкривають суть та наслідки надмірного використання службових обов’язків у приватних цілях.     

Про кращі книги про корупцію читайте далі.

Яке воно - Хабарництво?

Мінімальний штраф за хабар збільшать у 10 разів — проект

Книги про хабарі неможливо уявити без політики, влади та найвпливовіших людей світу сього. Центральний предмет та неживий персонаж роману Жаббура Дуейги «Надруковано в Бейруті» — найстаріша ліванська друкарня. Вона приховує надзвичайно багато таємниць серед яких найважливіша: чому вона працює за будь-якого режиму? Точно не обійшлося без махінацій, хабарів і тіньових схем власників друкарні.

Корупція — це найбільша спокуса політичної влади. І що вища така влада,  то пропорційно вища і спокуса. Роман «неДержслужбовець» Сергія Фарра з гумором та іронією розповідає про все, що відбувається за лаштунками державної служби: від буденних завдань і функцій до абсурдних бюрократичних рішень і розпоряджень.

Роман Артема Чапая «Дивні люди» про кожного з нас. Це своєрідний розріз українського суспільства з усіма його сильними сторонами, хибами, стереотипами та реаліями. У центрі оповіді неандерталець, кого «виростили» українські вчені, і який ділиться власними спостереженнями про цей незвичний для нього український світ. 

Корупція & Антикорупція

Прогноз-2023: українська корупція під мікроскопом Заходу - Детектор медіа.

А ось  роман «Ностромо: Приморське сказання» Джозефа Конрада — це художнє зображення та осмислення державотворчих та політичних процесів. Молода держава Кocтaґуaна щойно отримала власну незалежність. І тепер їй потрібно обрати власний шлях майбутнього розвитку, тому різні політичні еліти й угруповання занурюють суспільство у вир боротьби за власні інтереси. Копати глибше - це не тільки занурюватись в політологію чи прикриватись за сторінками конституційних книг, тут йдеться про змову і бажання отримати те, що не мало б бути вашим. 

Політичні інтереси та бажання власної вигоди властиві й героям фантастичних романів Яцека Дукая «Крига Ч І-ІІ», «Крига: Роман. Частини ІII–ІV». Це альтернативна історія, в якій Перша світова не відбулася, а Російська імперія внаслідок катастрофи опинилася під товщею криги. І саме в таких реаліях відбуваються різноманітні політичні ігрища за владу і боротьба героїв за власні мрії та принципи.                  

Книги про хабарників. Роман Андрія Любки «Твій погляд, Чіо-Чіо сан» багатокомпонентний, та сюжет зав’язується довкола смерті молодої жінки. Її на пішохідному переході збиває впливовий суддя, який, звісно, уникає будь-якого покарання за свій злочин. Тому чоловік загиблої бере правосуддя у власні руки. Більше книги художньої літератури подібних до цього роману ви завжди знайдете в нашій онлайн-книгарні.

Алеш Штеґер  у своєму романі «Прощення» майстерно, хоч і дещо химерно, змальовує світ хабарників та корупції рідної Словенії. Події тут відбуваються в місті Марибор, яке захопив величезний спрут. Його мацаки просочуються у всі куточки та будь-яку шпарину та просто душать життя мешканців міста. Не складно в цьому відчитати натяки на політичну та владну корупцію, яку повинні знищити головні герої роману.     

Книги про владу та вплив також часто належать до жанру науково-популярної літератури. Без них ця добірка не була б цілісною. Наступні дві книжки саме такі.  «Корупція: кістка поперек горла» Олеся Дмитренка — це спроба всебічного осмислення явища корупції: від побутових, буденних прикладів до складних державних корупційних схем. А політологічна праця Семюеля Гантінґтона «Політичний порядок у мінливих суспільствах» розглядає питання корупції, як  важливу перешкоду перехідних країн на шляху їхнього процвітання, економічного та політичного добробуту.