Існує досить багато знеболювальних препаратів, але кожен із них має яскраво виражену побічну дію. Мінімальні побічні ефекти мають Ібупрофен та Німесил. Якому ж засобу надати перевагу? Щоб відповісти на це питання, необхідно дізнатися про особливості кожного з препаратів. Інформацію про найближчу аптеку, де є знеболювальні, можна знайти за допомогою МІС «Аптека 9-1-1».

У чому різниця між знеболювальними

Діюча речовина Німесилу – німесулід. Це розробка італійських фармацевтів, яка відома близько 40 років. Ліки вибірково діють на ферменти, що відповідають за біль та запалення. Тривалість дії обох засобів однакова, але Німесил починає долати біль вже через 30-60 хвилин. Німесил добре справляється з болем:

  • м’язів;
  • зв’язок;
  • кісток;
  • суглобів;
  • зубів тощо.

Однак не рекомендується тривалий час лікуватися препаратом. Крім того, потрібен контроль стану нирок та печінки. Не зайвим буде додатково приймати гепатопротектори.

Ібупрофен – не менш популярний засіб. На відміну від Німесилу, його можна застосовувати і в педіатрії (німесулід не рекомендується використовувати для лікування дітей до 12 років). Сам Ібупрофен не діє вибірково, але робить це м’якше. Зазвичай однієї таблетки (200-400 мг) достатньо для подолання болю.

Крім того, цей засіб краще долає високу температуру. На відміну від Німесилу, Ібупрофен можна застосовувати при ГРВІ.

Що сильніше

Явного лідера виявити не вдалося: обидва препарати добре долають біль. Проте Німесил починає діяти на 15-20 хвилин раніше. Дослідження понад 500 пацієнтів з зубним болем та видаленими гландами брали участь в експерименті. Було виявлено, що саме Німесил краще справляється з зубним болем. Проте, якщо йдеться про маленьких пацієнтів, їм краще давати Ібупрофен.

Спеціалісти не рекомендують використовувати обидва препарати одночасно. Лише в критичних випадках це можливо, а між прийомом ліків повинно пройти не менше 5-6 годин. За наявності проблем з ШКТ (хронічні язви чи гастрити) приймати таку комбінацію ліків заборонено.