64a536408500e.webp

Власні джерела води все частіше стають частиною наших домівок, ми розповімо вам, чому не варто забувати робити аналіз якості води, копаючи власне джерело. Ви дізнаєтеся, коли і як часто перевіряти воду, а також дізнаєтеся про наші поради клієнтам, які використовують колодязь або свердловину як джерело питної води.

Чи ваше домогосподарство також використовує колодязьну воду як пріоритетне джерело води ? Але чи знаєте ви, що така вода часто небезпечна для організму людини? Основною причиною є бактерії та віруси або інші мікроорганізми , які ми не можемо побачити неозброєним оком. А як щодо нітритів і нітратів , які знаходяться в підземних водах і теж не видно, але можуть завдати великої шкоди нашому організму? Тому завжди потрібно бути обережним і застосовувати аналіз води , який допоможе виявити всі небезпечні речовини, які входять до складу вашої води. Завдяки йому ви дізнаєтесь, яка якість води у вашій свердловині, чи придатна вода для пиття, чи варто купувати фільтруючий пристрій і якщо так, то який вам найбільше підходить. Аналіз питної води може допомогти зробити екологічна компанія Navkolo, яка професійна займаться лабораторним дослідженням води.

Будівництво неглибокого колодязя

Колодязі чи свердловини все частіше стають частиною домогосподарства, безсумнівно, щодня вони економлять наші гроші. Але на яку якість води можна розраховувати і на що слід звернути увагу під час буріння та обслуговування свердловини? Основне правило полягає в тому, що інвестиції в копання неглибокого колодязя (8-12 м) окупляться досить швидко, але потрібно стежити за якістю води. При копанні неглибокого колодязя велике забруднення води мікроорганізмами, а також просочування штучних добрив і бризок з навколишніх полів у вигляді нітратів. Також ризиком є ​​розкладання мертвих тварин, які в аналізі покажуть, наприклад, підвищений вміст іонів амонію або мікробіологічне забруднення.

Глибокі колодязі

Глибокі свердловини набагато більш фінансово вимогливі, але, навпаки, ризики тут менші. Однак будьте обережні, якщо ви хочете викопати колодязь, глибина якого перевищує 30 м. Тоді копання колодязя регулюється Законом про гірничу справу. У глибокому колодязі зменшується виникнення мікробіологічних забруднень , а також вимивання нітратів і нітритів із ґрунту . Однак існує також ризик підвищення вмісту заліза та марганцю або утворення вапняного нальоту. Ці фактори істотно впливають і на використання води в господарських цілях.

Коли і як часто робити аналіз води?

При копанні будь-якої свердловини або свердловини ми рекомендуємо вам здати зразок води на аналіз після відкачування. Якщо це нова будівля і свердловина буде єдиним джерелом питної води, необхідна експертиза погодження води і якщо свердловина буде качати більше 5 м3 то потрібен дозвіл на спецводокористування. З 2015 року працівник центру акредитації зобов’язаний брати пробу для допускового аналізу . Згодом перевірка в лабораторії займає приблизно 5 днів. Для глибоких свердловин аналіз води рекомендується проводити приблизно кожні 5 років, для дрібніших – частіше, оскільки ризик раптового забруднення є більшим.

Якщо вам потрібен аналіз води для затвердження, ви можете зв’язатися з лабораторією Navkolo, і ми організуємо для вас аналіз. Якщо у вас є власне джерело води , яке ви використовуєте лише як побутову воду , і ви помітили, що з водою щось не так (вода має запах, засмічується, залишає темні плями ), для усунення несправностей буде необхідна індивідуальна очистка води . Але перед цим правилом є проведення інформативного аналізу води на основні речовини (залізо, марганець, нітрати, кальцій,...).

Кожна свердловина має великі ризики, і можна сказати, що жодна не є безпечною на 100%. Будь то вищезгадане раптове мікробіологічне забруднення, нітрати чи іони амонію. Тому ми рекомендуємо аналіз води всім, у кого джерелом питної води є свердловина, але основою завжди є як мінімум дезінфекція за допомогою ультрафіолетового випромінювання разом з механічною попередньою фільтрацією.