Це сучасний, зручний та надійний спосіб опалення житлових приміщень. Підходить як основне або допоміжне, для кімнат будь-якого призначення – в т.ч. спалень та дитячих. Окремо варто відзначити, що теплою підлогою можна зігрівати кімнату практично будь-якої площі, навіть із високою стелею. Існуючі в наші дні системи теплої підлоги невибагливі до умов використання, зручні і прості, не псують інтер'єр і мають дуже високу тепловіддачу.
Якщо говорити про кабельні варіанти, то в їх комплектацію найчастіше входить електрокабель як нагрівач, індикатор та терморегулятор. Для успішного вибору системи під свої потреби на сайті інтернет-магазину teplapidlogavsim.com/ слід звертати увагу на ці три моменти.
Як працює електронагрівання підлоги
Найважливіше: не треба боятися удару струмом – якщо підлога зроблена як слід, вона абсолютно безпечна для людей і домашніх вихованців. Кабельна система підігріває стяжку та зовнішнє оздоблення (покриття підлоги), віддаючи через них тепло в кімнату. Розігріваються дроти електрострумом, залежно від співвідношення потужності та довжини. У продажу є варіанти з питомим тепловиділенням від 14 до 20 Вт/м. При виборі треба враховувати як потужність, а й граничне нагрівання – перевищення цього рівня небезпечно і дуже рекомендується.
Провід підлогової системи може бути саморегулюючим або резистивним. Перший варіант адаптується до температури приміщення, яке обігріває – кількість тепла, що виділяється, пропорційна. Таку систему можна укладати прямо під обробку, локального перегріву вона не боїться.
Але переважно продаються системи з резистивними кабелями. Вони придатні для різних видів покриття, збираються з одно- та двожильних проводів. З одного житлового в контурі пара висновків, по кінцях. Жила зазвичай латунна, але може бути і сталева з цинковим покриттям, з ніхрому та інших сплавів. У таких систем передбачено ізоляцію всередині, а від пошкоджень – екран. Цей екран послаблює електромагнітне випромінювання.
Якщо одна жила гріє за замовчуванням, у двожильних системах можуть бути обидві жили, що гріють, або одна зворотна. Висновок лише один, а на кінці – муфта. До того ж, окрім екрана металеве обплетення має бути. Коштують двожильні системи дорожче, але монтувати їх простіше.
Залежно від товщини проводів, кабельна підлога укладається прямо в клей під покриття (з проводами 2-3 мм) або під стяжку (з проводами 4-7 мм). Стяжка звичайна із цементного розчину. Якщо небажано втрачати висоту кімнати, можна покласти кабельну систему в штроби.