Поєднання цементу та кварцового піску, які отримуються за допомогою газифікації, називається газобетонним блоком. Цей матеріал має всі технічні властивості, щоб конкурувати з широким спектром будівельних блоків та навіть цеглою. Газоблоки являються одними з найбільш розповсюджених будівельних матеріалів, бо вони практичні та універсальні. Вони мають широкий спектр застосування, наприклад, для несучих та ненесучих стін, перегородок, армованих плит та як теплоізоляція.
Які різновиди газоблоків?
Перед тим як купити газоблоки, необхідно знати, які види, маркування та характеристики він має. Перш за все, газобетон ділиться на три види:
1. Теплоізоляційний. Маркування – від D400 до D500. У будівництві даний вид застосовують при зведенні внутрішніх перегородок. Ще одна властивість полягає у тому, що забезпечується шумоізоляція всередині кімнати. Перевагою вважається те, що витрати на оздоблювальні матеріали можна значно зменшити, а також його вартість.
2. Конструкційно-ізоляційний. Маркування – від D500 до D900. Такий будівельний матеріал можна використовувати для будівництва споруд до трьох поверхів. До того ж, застосовують для внутрішніх перегородок.
3. Конструкційний. Маркування – від D900 до D1200. Блоки трохи важчі за інші види, що робить їх надзвичайно міцними. Цей матеріал можна використовувати для зведення будівель до п’яти поверхів.
Марки газобетону
- D350 – популярний тип, оскільки часто використовується для утеплення, але слід зазначити, що він крихкий.
- D400 – поширений у приватному будівництві; використовується для утеплення прорізів, міцний і має високі теплоізоляційні властивості.
- D500 – застосовується при будівництві будівель до трьох поверхів, включаючи стіни.
- D600 – для будівель з несучими стінами і вентильованими фасадами в багатоповерхових будинках.
- D900-D1200 – тільки в конструкційних цілях.
Які плюси газоблоків?
Обираючи матеріали для будівництва, варто акцентувати увагу на газобетонні блоки, які мають ряд переваг, а саме:
- Стійкість до перепадів температур.
- Довговічність.
- Тепло- та звукоізоляція.
- Теплостійкість взимку та прохолода влітку.
- Паропроникність запобігає конденсації вологи між блоком і фарбою.
- Стійкість до плісняви та бактерій.
- Вогнестійкість протягом 3-7 годин.
- Екологічність матеріалів.
- Широкий спектр призначення.
- Заощадження часу та грошей.
Саме такі переваги роблять цей будматеріал доволі затребуваним.