Експерти кажуть, що оренда квартири з правом викупу у Києві – це досить поширена процедура. Все, що потрібно зробити - це орендувати квартиру або будинок і погодитися з орендодавцем про право на покупку. Тобто власник будинку дає згоду продати його за ціною, узгодженою заздалегідь після закінчення терміну оренди, якщо мешканець захоче скористатися цим правом (врешті-решт, дізнавшись про нюанси, нові деталі про сусідів, про комунікації, про ремонт та загальний стан приміщення, людина може не захотіти купувати квартиру). Попередньо дізнавшись про найкращі райони https://thecapital.com.ua/uk/luchshie-rayony-kieva-reyting/ для повноцінного життя.

Як правило, контракти тривають близько двох або трьох років, хоча закон дає змогу продовжувати їх до п'яти років (якщо обидві сторони домовляться). Поки тимчасовий мешканець орендує право викупу, власник не зможе продати житло іншим. І як тільки термін оренди закінчиться, у людини з'явиться бажання купити житло, вона може заплатити суму, яку раніше погоджено з орендодавцем. Те, що було віддано за оренду до того часу, буде вирахувано із загальної ціни будинку.

Можна скористатися своїм правом на покупку, сплативши готівкою або отримавши іпотеку. Рекомендується поглянути на іпотечні вимоги перед тим як зняти квартиру, щоб оцінити, чи вдасться дотримуватись їх після закінчення договору оренди.

За та проти оренди з правом викупу

Природно, це рішення передбачає палицю двох кінців.

  • Хороший варіант, якщо людина не має заощаджень на покупку будинку. З договором оренди з можливістю купівлі можна виграти час, щоб заощадити гроші та сплатити частину будинку орендною платою.
  • Відмінний вибір, щоб пожити в будинку перед покупкою і оцінити його в тестовому режимі. Протягом кількох років оренди у людини буде час оцінити, чи будинок адаптується до потреб. Якщо раптом пощастить побачити, що це не до кінця цікаво, можна відмовитися від свого права на його придбання.
  • Ціна, яку мешканець погоджує із власником, буде заснована на поточних цінах. Якщо вартість житла зросте протягом наступних кількох років, ціна залишається незмінною.
  • З недоліків варто виділити, що орендна плата дорожча, ніж за звичайної оренди. Це єдиний мінус.

Про що не можна забувати?

Експерти кажуть, що дуже важливо звернути увагу на такі моменти:

  • Не дозволяється допускати подвійне тлумачення формулювань договору, які передбачають право викупу орендованого майна, оскільки це рішення здатне спричинити у себе відмова у викупі.
  • Договір оренди майна, який передбачає перехід у подальшому права власності на цю нерухомість до орендаря (право викупу), укладається у формі, передбаченій для договору купівлі-продажу такого майна.
  • Головною вимогою для формування домовленостей щодо оренди з можливістю викупу можна вважати умову про розмір викупної ціни.