Сезон збору врожаю добігає кінця, а це значить, що землю потрібно підготувати перед настанням холодів. Покращити родючість та структуру ґрунту, а також побороти хвороби та шкідників зовсім не складно. Для цього знадобляться лише час та деякі спеціальні агротовари, знайти які можна, наприклад, на сайті https://adam.ua/. А от як саме підготувати ґрунт — розповідаємо в цій статті.

Як підготувати землю до зими?

Підготовка землі до зими може відрізнятися в залежності від кліматичних умов та типу ґрунту в регіоні. Проте в більшості випадків цей процес складається з трьох етапів.

Очищення та обробка грядок

Грядки необхідно очистити від бадилля та бур’янів, оскільки взимку вони слугують сховищем для шкідників та гризунів. Зробити це можна за допомогою гербіцидів — ці спеціальні препарати допомагають позбутися зайвої рослинності.

Не варто нехтувати очищенням та обробкою грядок, оскільки більшість шкідників здатна витримати низькі температури, через що можуть знову пошкодити культури наступного сезону.

Перекопування ґрунту

Перекопування землі — це найважливіший етап під час підготовки до зими. Зробити це можна звичайною лопатою, а якщо на ділянці багато дощових черв’яків, краще використати вили.

Починати перекопування рекомендується до настання сезону дощів. Завдяки цьому процесу значно покращується структура ґрунту, знижується зараженість грядок та зменшується кількість бур’янів.

Відновлення родючості землі

Окрім перекопування, варто також зробити посів сидератів — однорічних культур, які збагачують ґрунт, утримують сніг, що допомагає зберегти вологу навесні. Висаджувати сидерати потрібно за місяць до початку заморозків. Посів варто виконувати врозкид або рядами в підготовлені грядки.

Якими добривами треба обробити землю на зиму?

Також значно покращити майбутній урожай можна завдяки добривам, а саме:

  • мінеральним добривам — вносяться під багаторічні культури;
  • свіжому перегною — вноситься під посадку динь, кабачків, гарбузів, огірків, селери, кропу та пізньої капусти;
  • компосту — підходить для плодових культур (яблуні, смородини, малини та полуниці);
  • вапну — вапнування ґрунту дозволяє зменшити його кислотність, що позитивно впливає на розвиток рослин.

Підготовка землі до настання холодів — це важливий процес, від якого залежать родючість ґрунту, здоров’я рослин та майбутній урожай. Придбати все необхідне для цього процесу можна в магазині ADAM.