Випічка — це не самі лише солодкі пироги. Вона може виступати й основною стравою, закускою чи перекусом, а дехто взагалі полюбляє пити солодкий чай саме із солоними пиріжками. Іспанська емпанада — це смачні пироги з курячою чи яловичою начинкою, відомі в усьому світі, легкі та швидкі у приготуванні. Існує чимало рецептів цієї страви, тому кожен може вибрати варіацію собі до смаку.
Зацікавила солона випічка? Більше рецептів шукайте на офіційному сайті «Львівських дріжджів».
Трішки історії: звідки взялась емпанада
Емпанада вважається традиційною іспанською стравою, проте якщо розібратись, її коріння сягає глибше. Річ у тім, що іспанці не вигадали емпанаду, а лише вдосконалили й адаптували страву, колись завезену до них арабами. Своєю чергою араби запозичили її у персів, а звідки взяли її ті — ніхто вже не знає, може й справді придумали. Таким чином пиріжки з курятиною — це старовинна страва, яку готують і люблять різні народи вже багато віків.
Не дивно, що емпанада має безліч варіацій, які стосуються начинки, тіста та нюансів приготування. В кожному регіоні та місті Іспанії існують свої улюблені варіанти. До речі страва прижилась не лише в Іспанії. Сьогодні її із задоволенням готують у США, Аргентині, Чилі, Венесуелі та багатьох європейських країнах.
Якими бувають пироги емпанада?
Окрім різного тіста та начинки, пироги можуть мати різний розмір. Зазвичай маленькі пиріжки виконують роль закуски та подаються перед основною стравою. Середні за розміром пиріжки часто подають на сніданок, а великі (розміром із тарілку) — як основну страву в обід. Пропонуємо вам швидкий рецепт великого пирога емпанади.
Рецепт емпанади з куркою
Інгредієнти для приготування тіста:
- пшеничне борошно — 400–500 грамів (можна коригувати);
- сухі дріжджі «Львівські» — 12–15 грамів
- сіль — половинка чайної ложки;
- цукор — 1 чайна ложка;
- олія — 40 мл;
- вода — 230 мл.
Щоб приготувати начинку, візьміть:
- куряче філе — 300 грамів;
- ріпчасту цибулю — 1 шт.;
- солодкий болгарський перець — 2 шт.;
- шампіньйони — 300 грамів;
- сіль, мелений перчик, улюблені прянощі — на свій смак.
Щоб змастити емпанаду перед випіканням, вам знадобиться одне яйце.
Процес приготування::
- Просіяне борошно змішайте з цукром, сухими дріжджами та сіллю. У процесі приготування кількість борошна можна коригувати.
- Влийте половину води, підігрітої до 30°С. Замішуйте тісто, доливаючи решту води порціями, скільки знадобиться. Додайте олію та замісіть однорідне еластичне тісто. Накрийте рушничком і поставте в тепло на 30–40 хвилин.
- Наріжте куряче філе, болгарський перець, ріпчасту цибулину та шампіньйони, а потім обсмажте все це на олії. В процесі смаження підсоліть та приправте.
- Половину тіста розкачайте в круглий пласт товщиною 4–5 мм, а потім перекладіть у форму для випікання. Викладіть начинку.
- Розкачайте другу половину тіста у пласт і накрийте зверху. Щільно заліпіть краї, змастивши їх водою, молоком або яйцем. Зробіть на пирозі зверху невеличкі проколи виделкою. Поставте в духовку, розігріту до 200 градусів, на 20–30 хвилин.
Порада: щоб добре вимісити тісто, зручніше робити це на столі, присипаним борошном.
Готуйте із задоволенням і нехай смакує!