Серцевий напад — стан, який виникає в разі різкого припинення постачання кисню до серцевого м’яза, що призводить до ішемії та некрозу тканин. Статися це може внаслідок спазму коронарних артерій чи перекриття їхнього просвіту атеросклеротичними бляшками, тромбом.

Медична допомога під час нападу має надаватися негайно. Хворого потрібно ушпиталити, застосувати хірургічне та медикаментозне лікування. Для стабілізації стану призначають тромболітики, антиагреганти, бета-блокатори, інгібітори АПФ та знеболювальні препарати. Додатково застосовують капіляростабілізуючі засоби, наприклад, Корвітин, який можна придбати за посиланням https://apteka911.ua/ua/drugs/korvitin-d1428 на сайті Аптека 9-1-1. Такі препарати гальмують процес тромбогенезу, відновлюють кровообіг та мікроциркуляцію без значних змін тонусу судин, нормалізують церебральну гемодинаміку в разі ішемічних уражень.

Симптоми інфаркту міокарда

Своєчасне визначення стану хворого допоможе врятувати його життя. Тому важливо знати симптоми інфаркту. Це:

  • біль за грудиною, що віддає в щелепу, ліву руку, лопатку, спину;
  • задуха;
  • запаморочення;
  • кашель;
  • підвищений пульс;
  • тривога та страх смерті;
  • нудота та блювання.

У хворих із такими супутніми патологіями як цукровий діабет, інфаркт може спричиняти падіння артеріального тиску, сильну пітливість та слабкість.

Спровокувати інфаркт можуть куріння та зайва вага. А прямими причинами стають атеросклероз, артеріальна гіпертензія, сильне нервове перенапруження.

Лікування та профілактика

У разі підозри на інфаркт хворого потрібно негайно доставити у відділення невідкладної медичної допомоги. Там проводять збір клінічних даних, роблять електрокардіографію, а також загальний і біохімічний аналізи крові, коронарографію, щоби побачити прохідність судин серця.

За допомогою медикаментозних препаратів знижують артеріальний тиск, вводять тромболітичні засоби для розчинення тромбів. За необхідності проводять хірургічні втручання: аорто-коронарне шунтування, ангіопластику або стентування коронарних артерій.

Профілактичні заходи допоможуть знизити ризики хвороби. Необхідно налагодити здорове харчування, додати помірні фізичні навантаження, відмовитися від паління та зловживання алкоголем. Профілактичні обстеження також є ефективними.