
Що ж саме відбувається навколо паїв Петриківщини?

Якщо людина з села, то це ще не означає, що він дурний і не освічений. Зараз у багатьох селах, особливо в хатах, де є молодь, є смартфон і навіть комп’ютер з інтернетом. Та мабуть, селянину і смартфона досить, щоб наштовхнутися на статтю в Фейсбуці, яка обливає брудом його паї і всіх, хто біля паїв обертається.
24 липня 2021 року нізвідки, з’являється сторінка на Фейсбуці «Моя Петриківка», представлена як «ЗМІ / інформаційне агентство» і має лише 14 чоловік на підписці. 16 серпня 2021года, на цій же сторінці Фейсбука розміщується стаття, яка поливає місцевих фермерів с. Миколаївки і с. Курилівки і надається заздалегідь брехлива інформація по земельних наділах, підкріплюючи документами, аби брехня раптом стала правдою.
Подібна стаття, та навіть не подібна, а слово до слова, з’являється на сайті AGROREVIEW https://agroreview.com/, тільки українською, але, три дні поспіль, зникає, ймовірно господарі інтернет видання зрозуміли, чим це має пахнуть, оці наслідки передруку, хоча по їх регламенту чорним по-білому: «Використання матеріалів дозволено только за Згідно правовласніків и при наявності ПОСИЛАННЯ agroreview.com Редакція сайту не Несе відповідальності за матеріали переопубліковані з других джерел. Усі претензії относительно змісту таких матеріалів просимо надсилати їх авторам на ресурсах, что є Джерелами ціх матеріалів.
Але, недурні люди з села, встигли, ще до видалення статті на сайті AGROREVIEW, зробити скріншоти, за якими можна звірити ідентичність статті і знайти першоджерело дуже дивного сайту, креативно названого AGROWEEK https://agroweek.com/. До речі, сайт створений в 2018 році, але до сьогодення безпритульний, тому як в розділах «Про проект» і «Контакти» він вже три роки перебуває на стадії наповнення — https://agroweek.com/contacts/. (Одтепер логічно можна пояснити, чому «стаття-наклеп» так швидко зникла з просторів AGROREVIEW – бо в них заповнений розділ контакти, є телефон, і присутня електронна пошта.) Але, на жаль, сайт-безпритульний, AGROWEEK, і тут не озвучив автора статті, що наводить на думку матеріалу за замовленням, адаптованого під чиїсь інтереси.
Майстерна брехня подана під скриншотами документів і оздобленна нотками статті-розслідування, щоб викликати в читача інтерес і завісивши йому локшиною вуха перетягнути на свою сторону та досягти резонансу в скандалі, що роздмухують навколо селян-фермерів.
Наостанок, скількі коштує нині бруд. Якщо орієнтуватися на прайс-лист сторінки AGROREVIEW: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1apVxQqnnoRsQH8Il3i8azRBzUXFa4BniRtLw2LTAXtc/edit#gid=1293611133, і методом математичних маніпуляцій звивинами мозку можна, приблизно, порахувати, що розміщення на трьох (а може їх було і більше, хтозна) сайтах, плюс сумлінна робота журналіста-пасквілянта, то матеріал замовнику обійшовся, підкреслюю — приблизно, в 20 000 — 30 000 гривень. Безумовно, ПРАВДА — безцінна, але, БРЕХНЯ — обходиться дешевше.
Пост Скриптум: хтось, ймовірно, повірив статті, що розпалює скандал навколо селян, тут залишається сказати, легким на віру, а точніше привітати устами персонажа з мультфільму «Простоквашино»: «Вітаю Шарик, ти бовдур!» Питання щодо позбавлення мешканців у селищах Курилівка, Миколаївка та Єлізаветівська Петриківського району Дніпропетровської області з боку Приватного акціонерного товариства «Дніпровець» розпочалися з 2014 року, з моменту надання та виготовлення подвійних державних актів на право власності на земельні ділянки, які вже належали селянам, як колишнім членам КСРП «Придніпровець». Дана ситуація полягає в тому, що селяни, колишні члени КСРП «Придніпровець», маючи оригінали державних актів на право приватної власності на належні їм земельні ділянки, не виготовили Кадастрові номери на земельні ділянки та не зареєстрували своє право у Державному реєстрі речових прав.
І вже влітку 2015 року, новий власник земель селян, директор ПАТ «Дніпровець» Олексій Шпеньов разом з відомою в Петриківському районі компанією Орільська птахофабрика (Оріль-Лідер) , яка входить до складу компанії Миронівський хлібопродукт, розпочали свої перші активні дії, які вилились у спробу заволодіти врожаєм озимої пшениці селян. Підтвердженням спільних дій так званого нового власника землі селян Шпеньова Олексія та Орільської птахофабрики є Рішення Миронівського районного суду Київської області від 09.06.2015 року у справі № 371/272/15-ц (провадження 2/371/156/15. Відповідно до якого Приватне підприємство «Дніпровець», виступив Продавцем землі, що належала селянам, колишнім членам КСРП «Придніпровець» та продало Орільський птахофабриці (Оріль-лідер) частки в статутному капіталі.
Але саме цікаве є те, що відповідно до пункту 4.3.3 зазначеного договору, було передбачено обов’язковою умовою, які ПАТ «Дніпровець» зобов’язаний був виконати і виявлявся у тому, що Продавець – ПАТ «Дніпровець» до моменту здійснення передбаченого договором першого платежу в рахунок оплати суми договору повинен був забезпечити звільнення всіх земельних ділянок, від будь-якого використання третіми особами, а також забезпечити можливість безперешкодного здійснення Покупцем (Оріль-Лідер) необхідних сільськогосподарських робіт на всій кількості зазначених земельних ділянок.
Також не виникає сумнівів, що мова йде саме про земельні ділянки селян, колишніх членів КСРП «Придніпровець», тому як в самому рішення Миронівського суду Київської області мова йде про земельні ділянки, розташовані на території Миколаївської, Курилівської та Єлизаветівських сільських рад Петриківського району Дніпропетровської області. Але, селяни заручившись підтримкою агропідприємства «КМС», починаючи з того ж 2015 року розпочали тривалу боротьбу з а відстоювання своєю власності та повернення свого законного права на землю, шляхом подачі великої кількості Позовних заяв до місцевого Петриківського районного суду Дніпропетровської області та Дніпропетровського окружного адміністративного суду. Підтвердженням зазначеного вище можно знайти в Інтернет -сайті – «Єдиний державний реєстр судових рішень», за критерієм пошуку – «Публічне акціонерне товариство «Дніпровець», який надасть реальну картину Судових рішень від селян та якими скасовані та визнанні недійсними всі без винятку документи, які слугували підставою для видачі Підприємству «Дніпровець» державних актів на земельні ділянки, що належали та належать селянам, колишнім членам КСРП «Придніпровець».
До речі, на жодне судове засідання як Директор підприємства «Дніпровець» так і представники даного підприємства, не з’являлися. Як вимагають норми чинного законодавства, для належного виконання вказаних рішень Петриківського районного суду Дніпропетровської області, стосовно визнання недійсними та скасувань Державних актів на право приватної власності ПАТ «Дніпровець», всі дії щодо нерухомого майна потребують обов’язковій реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Що і було зроблено, і за результатами внесення такої інформації до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та скасування незаконного Державного акту ПАТ «Дніпровець», Державним реєстратором видається Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, де зазначено, що право власності на земельні ділянки за ПАТ «Дніпровець» — скасовано, із зазначення документа, що скасовується, загальної площі, кадастрового номеру та інш. Надаємо для ознайомлення зазначений Витяг.
І саме після проведення такої тривалої та тяжкої роботи у селян, як власників землі з’явилась можливість для отримання кадастрових номерів на належні їм земель ділянки, що і було зроблено за кошти та за допомогою Підприємства «КМС». Який також повинен бути зареєстрований у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності. Як приклад надаємо Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності. Відчувши остаточну можливість втрати землі загальною кількістю близько – 2 000 га, ПАТ «Дніпровець», «Оріль-Лідер» заручившись підтримкою так званих представників громади, Потапенко Олегом (депутатом Петриківської районної ради) та заступником голови Обухівської отг Руденко Андрія, розпочали брудну справу по введенню в оману мешканців сіл Петриківського району, переслідуючи якусь одним їм відому мету. Сподіваємось, що незабаром дізнаємось… Далі буде