Яку функцію виконує музика під час війни та чому міський театр продовжує працювати
Усі українці зараз складають психологічний іспит війни. Понад 50 днів психіка кожного громадянина держави намагається не спасувати перед катастрофою прийняття реальної дійсності.
Чому ми не можемо слухати музику під час війни
Немає людини яка б не пережила американські горки в емоційному стані й усе сприйняла як належне з першого дня цих сумних подій. Хтось не може їсти й спати, а хтось навпаки заїдає стрес і знаходиться в постійному анабіозі. Те ж саме торкнулося й інших звичних проявів "довоєнного" життя, наприклад, музики.
Люди, зазвичай, пов'язують музику зі спокоєм або розвагами, а їх стан під час війни не схожий ані на спокій, ані на розваги, тож більшість відчуває дивний сором через бажання щось послухати, аж поки в суспільстві не з'являються "хіти війни".
Як музика пов'язана з психікою людини
Психологи стверджують, що музика впливає на організм людини різнобічно. За даними науковців, під впливом музики пам'ять, орієнтація та увага покращуються на 50%. Також відомо, що музика може активізувати розумові здібності й підвищувати працездатність та зосередженість.
Відбувається це тому, що вібрації звуку стимулюють кровообіг і тонус емоцій. Ритм активізує дихання і, як наслідок, збільшується вентиляція легенів. Дослідження неодноразово підтверджували такі гіпотези фізіології, що свідчили про терапію музикою під час з'єднання її ритму з біоритмікою людини.
Музика під час війни
Музика під час війни постає перед нами окремою ланкою в мистецтві. Твори написані в такі скрутні часи - це масив різних емоцій, відчуттів і настрою.
Перший начальник військово-оркестрової служби Міністерства оборони України Григор'єв Геннадій Миколайович стверджує:
Музика формує сьогодення, вона задає ритм історії, яку ми пишемо і характер наших повідомлень.
Всесвітньовідоме виконання "Ой у лузі червона калина" Андрієм Хливнюком так розійшлося по світу через те, що завдяки своєму патріотичному настрою об'єднало українців по всьому світу навколо однієї ідеї - розвеселити Україну.
На прикладі історичних пісень штатного ансамблю, який ходив у походи з Князем Київської Русі, можна побачити, що вони також згуртовували воїнів на завданні, яке перед ними стояло.
Це вже духовний аспект, я б навіть сказав більше «національний», «державний», це виховувало своєрідний патріотизм,-коментує Григор'єв.
Концерти в театрі імені Лесі Українки міста Кам'янського під час війни
У театрі імені Лесі Українки міста Кам'янського днями відбулися благодійні концерти. Окрім того, що частину коштів від продажу квитків перераховано на потреби армії, концерти виконали ще одну надто важливу місію - об'єднання людей.
Музична програма "Слава Україні" розпочалася із сигналу повітряної тривоги, який змусив усіх глядачів спуститися до укриття.
Укриття в театрі імені Лесі Українки
Без зайвої паніки, спокійно та обережно глядачі театру, адміністрація та артисти пішли очікувати закінчення тривоги в укриття. Також, разом з усіма, там були вихованці театральної студії "Гармонія", які з радістю розказали нашій редакції про свою віру в перемогу і про те, що зроблять першочергово після перемоги. До них приєднався й батько одного з артистів театра Віктор Рожко, він вважає, що
Перемога України - це аксіома.
Тривога швидко закінчилася і глядачі змогли повернутися до концертної зали. Дійство почалося і музика знову почала реалізовувати свою місію.
Танці козаків під українську музику нагадали кам'янчанам про козацькі споконвічні стремління й незламність, яка не завадить зараз усім.
Артисти балету театра імені Лесі українки
Пісня "Повертайся живим" у виконанні артистки театру відвела окрему мить на тишу в залі й розуміння спільного між тими, хто очікує повернення рідних з фронту.
Артистка театру виконує пісню "Повертайся живим"
Загалом увесь концерт нагадував про велич української душі, уособленням якої є кожна мати, що чекає на повернення сина, кожен воїн, що бореться за свою країну, кожна дитина, кожна родина і всі прояви української культури.
Концерт в театрі імені Лесі Українки
Також у малій концертній залі відбувся камерний концерт "Моцарт", який вкотре дав змогу відчути силу класичної музики. Артисти оркестру ніби попри війну несли в цей світ промінь світла, музику замість сирени за вікном. У цю мить історія про музикантів, які до останнього грали під час того, як тонув "Титанік", отримала аналог і збентежила серце, бо жоден не був готовий пережити такі події у реальному житті.
Символічним під час війни стало виконання Реквієму "Lacrimosa", який ненароком змушує згадати всіх воїнів, що полягли за свободу й гідність України.
Милостивий Господи Ісусе,
Даруй їм спокій.
Амінь.
Тож, дорогі читачі редакції "5692", музика, як і мова - це наша зброя, вона нас об'єднує і живить зсередини. Слухайте те, що наснажує Вас на перемогу й турбуйтеся про належний рівень вашого завзяття у ці темні часи. Світло переможе! Слава Україні!
Читайте також: Молитви за воїнів та Україну під час війни