В Україні виявили новий різновид штаму «Омікрон»: що про нього відомо та чи дієва вакцинація
Зараз є відомості про сім випадків в Чернівецькій області.
Назва нового підтипу штаму «Омікрон» - ВА.5. До цього в Україні визначали лише ВА.1 та ВА.2 саме цього штаму.
Що відомо про новий підтип штаму "Омікрон"
Зразок, в якому вперше був виявлений цей різновид штаму «Омікрон» відібрали 25 лютого 2022 року у Південній Африці. Європейський центр контролю та профілактики захворювань висловив стурбованість з приводу поширення підтипів ВА.4 та ВА.5. Статистика виявлень саме цього підтипу, станом на 17 липня, невтішна. Так у пацієнтів із США цей різновид зустрічайється майже в 75% зразків відібраних у хворих на COVID-19, та майже у 80% зразків у Великобританії
Якщо порівняти, до прикладу, підтип ВА.2 та ВА.5, то в країнах Європи останній має на 50% вищий рівень поширення. Слід враховувати той факт, що саме ВА.2 спалахнув взимку 2022 в країнах Європи.
ВА.2 є основним різновидом штаму «Омікрон», і в порівнянні з ним підтип ВА.5 має лише 4 додаткові мутації.
Саме поширення ВА.5 в Європі викликало зростання тяжких випадків і смертей. Однак, за данними ВООЗ, прямих доказів нема та потрібні додаткові подальші досліди.
Чи ефективна вакцинація
За наявної інформації саме бустерна доза вакцини може підвищити рівень антитіл, які утворюються для нейтралізації підтипу вірусу ВА.5.
Однак велика кількість досліджень імунітету проти ВА.5 потребують підтвердження, так як роводились в лабораторіях. Якщо вірити дослідженням клітинного імунітету, Т-клітини, утворені в тілі людини після трьох доз мРНК вакцини, зберігають свою ефективність проти штаму «Омікрон».
Читайте також: Популярний банк України почне продавати безготівкову валюту населенню: що потрібно знати