Війна може тривати і рік, і 10 років: прогноз щодо контрнаступу ЗСУ
Останнім часом Україна живе в очікуванні скорого контрнаступу Збройних сил на півдні країни. Одначе реальність трішки відрізняється від рожевих мрій.
Військовий експерт Петро Черник пояснив у чому полягає контрнаступ і чому українцям слід набратися терпіння.
За словами експерта, контрнаступ - це завжди складніше, ніж оборона, особливо у війні Росії проти України, через те, що ці бойові дії відбуваються за допомогою артилерії і, зрештою, посилати бійців України під ворожі снаряди безглуздо.
Найкращою тактикою у відвоюванні своєї землі є поступове витіснення, коли ворога посувають невеликими кроками, що завжди забирає багато часу.
Наступ має відбуватися на якійсь ділянці, ця ділянка має певні характеристики. Наступ - це менше 10-15 кілометрів. Зараз мені важко уявити, як на такій ділянці нам зараз здійснювати цей контрнаступ,- підкреслює Черник.
Найголовнішою помилкою громадян України Петро Черник вважає зачаровуванням у рожевих мріях щодо недостачі зброї у армії рф.
Артилерійський безліміт у них - невичерпний. Снаряд не така технологічна річ. Це шматок заліза і пороху.Сталеварні заводи у них є, металорізальні верстати - 38 тисяч, ще з часів першого ленд-лізу, саме для цього їх постачали. А порох - це целюлоза. Целюлоза - це дерево. по дереву вони на першому місці в світі за запасами. Так що кидати в штикові атаки нашого безцінного солдата - не мудро. Тільки поступальними, маленькими кроками витіснення противника - пояснює експерт.
Найголовнішим меседжем Черника до цивільних є один - набратися терпіння, оскільки війна може тривати і рік, і 10 років, і ситуацію не змінить навіть смерть Путіна. До того ж, Черник упевнений, що ситуація у одвічних стосунках росії з Україною зміниться тільки після розпаду росії, позбавлення її ядерної зброї і змінення декількох поколінь.
Читайте також: Якою зброєю Україна могла атакувати Крим