Як економили наші батьки: прості поради, що допоможуть зберегти гроші
Історія України повниться доволі великою кількістю нелегких періодів: одним з таких стали 1990-ті. Так званий "голодний час" величезного дефіциту як продовольчих, так і непродовольчих товарів, коли полиці магазинів були порожніми, а купити щось дуже часто можна було тільки "діставши із-під полиць". Економія майже на всьому стала для населення звичним ділом, а тому у нинішні складні часи давайте згадаємо хитрості, якими користувались наші батьки та бабусі з дідусями.
Робіть запаси
Варто завжди мати запас продуктів, чим власне й не нехтували наші батьки. Якщо в магазині з'являвся якийсь товар та ще й по низькій ціні, його купували відразу на декілька місяців.
Більшість людей зараз живуть зовсім по-іншому принципу: забігаємо в магазин і купуємо те, що закінчилося, максимум на тиждень уперед. Спробуйте записати всі свої покупки, включіть туди продукти харчування, побутову хімію тощо. Подумайте, можливо, ви можете купити щось оптом або на якісь товари часто бачите знижки.
Запаси вбережуть вас від надмірних витрат у випадку різкого збільшення цін і, за потреби, допоможуть вам прожити тривалий час без щоденного відвідування магазину.
Купуйте в приватних фермерів та на ринках
Інколи для покупок краще обрати не супермаркет, а невеликий магазинчик, або взагалі купити, наприклад, овочі "з дому". Зазвичай ціни на товари в людей, які продають власноруч вирощену або виготовлену продукцію, значно нижче ніж у магазинах. Тому, якщо ви знаєте, що в неділю приватний фермер привозить свою продукцію на продаж, а сусідка продає власний урожай з дачі, обов'язково поцікавтеся цінами в них.
Запишіть економні рецепти
Через відсутність великої кількості продуктів у магазинах та тяжке матеріальне становище люди в 90-х вигадували незвичайні економні страви: котлети з капусти, різноманітні овочеві супи тощо. Наші мами та бабусі знали 100 рецептів з картоплі та могли розділити одну курку на 4 прийоми їжі.
Такі кулінарні експеременти, по-перше, внесуть різноманітність у ваше звичайне харчування, а по-друге, зекономлять частину бюджету. Також спробуйте використовувати продукти по-максимуму: скисло молоко - готуємо млинці й т.д.
Робіть заготовки
Якщо ви бачили ціни на консервовані овочі та фрукти взимку, ви, певно, неодноразово й самі задумувались про доцільність власноруч зробленої консервації. Якщо ви маєте до того ж власний город або купили дешеві овочі та фрукти на базарі, уперед. Декілька баночок на тиждень - і взимку ви скажете самі собі спасибі, намазуючи на хліб малинове варення.
Також не забувайте, що фрукти та овочі можна заморозити, а потім використовувати для своїх страв.
Не використовуйте побутову хімію
У 90-х наші батьки не мали можливості купити різноманітну побутову хімію, а тому використовували доступні засоби: оцт, соду, суху гірчицю й господарське мило. Вони прекрасно долають різноманітні забруднення й не б'ють по вашому гаманцю.
Ремонтуйте речі
Купівля одягу або взуття була грандіозною подією. Їх мало вистачити на декілька сезонів, а тому за речами слідкували. Якщо щось ламалось, або відвалювалась підошва на чоботах, несли в майстерню, а якщо набридало пальто, його несли до кравця перероблювати.
Часто речі в результаті набували зовсім іншої форми: із сукні шили спідницю, джинси ставли рюкзаком і т.д.
Також активно займалися рукоділлям: в'язали шапки та шарфи, самостійно шили одяг та штори. Це давало можливість не тільки зекономити, а й отримати оригінальний та неповторний виріб.
Читайте також: Кінець яєчної паніки: що ще подорожчає в Україні
Електризується одяг: як із цим боротися
Чому закладає одну ніздрю перед сном: часта проблема 21 століття