Чорна пліснява більше не мучитиме ваш дім: прості способи її прибрати
Чорна пліснява в домі - страшний сон кожної домогосподині. Вона не тільки псує зовнішній вигляд оселі й швидко розповсюджується, а й дуже негативно впливає на здоров'я мешканців.
Чим пліснява небезпечна
Так спори грибку та чорної плісняви можуть викликати ряд неприємних симптомів та хвороб:
- м'язові болі;
- втома, слабкість;
- синусити, риніти;
- головний біль;
- депресія, тривога, занепокоєння;
- безсоння;
- часті запаморочення;
- запальні хвороби горла;
- порушення роботи шлунково-кишкового тракту;
- висип.
Аби позбутися чорної плісняви в домі та недопустити її розповсюдження, можна скористатися декількома простими способами
Оцтова кислота
Доволі дешевий, проте дуже ефективний спосіб забути про плісняву раз і назавжди. Оцт діє, як дезінфікуючий засіб та вбиває небезпечні спори. Варто лише розвести кислоту з водою у співвідношенні 1:4 та використовувати отриману рідину, як звичайний миючий засіб. Оцт чудовий ще тим, що не містить жодних небезпечних хімічних сполук, а тому, якщо у домі є маленькі діти або тварини, цей спосіб ідеально вам підійде.
Екстракт насіння грейпфруту
Не менш дієвий засіб боротьби з різноманітними небезпечними бактеріями та мікроорганізмами. 10 крапель насіння грейпфруту треба розчинити в 2-х склянках води. Отриманою речовиною можна обробляти плісняву як всередині, так і зовні будинку. Розчин прекрасно впорається зі своїм завданням всього за декілька використань. Проте обов'язково дотримуйтесь техніки безпеки: користуйтесь рукавичками та уникайте потрапляння розчину і очі та на слизові оболонки.
Борна кислота
Прекрасна дезінфекуюча речовина. Цей універсальний засіб активно використовується в господарстві для боротьби з різноманітними грибками та шкідливими бактеріями. Її можна купити в рідкому або порошкоподібному вигляді. Перший варіант можна використовувати в первісному вигляді, в от порошок треба розчинити у воді, у співвідношенні вказаному на упаковці. Проте, не забувайте, що отримана речовина небезпечна при потраплянні в організм людини. А тому обов'язково користуйтеся рукавичками.
Читайте також:
Обігріти кімнату можна всього однією свічкою: дієвий лайфкак, що допоможе не замерзнути
У хлібниці, холодильнику чи морозилці: де зберігати хліб, аби він якнайдовше залишався свіжим