• Головна
  • Відключення електроенергії та стрибки напруги: що робити, аби ваша техніка не згоріла
09:29, 25 листопада 2022 р.
Надійне джерело

Відключення електроенергії та стрибки напруги: що робити, аби ваша техніка не згоріла

Відключення електроенергії та стрибки напруги: що робити, аби ваша техніка не згоріла

Через пошкодження енергетичної інфраструктури в Україні почастішали випадки відключення електроенергії. Це може привести до перепаду напруги. А значить, ті прилади, які залишатимуться ввімкненими в мережу, можуть зазнати пошкоджень.

Саме тому, якщо у вас зникла електроенергія, варто відключити все від мережі або ж використовувати стабілізатори.Проте й вони не панацея: більшість стабілізаторів рятують від стрибка напруги лише до 280 Вольт.

Вимкніть усі прилади

Якщо зникала електроенергія, перше, що варто зробити, це вимкнути всі електроприлади. Після подачі току можуть відбуватися стрибки напруги й техніка може просто згоріти. Проте, навіть якщо у вас є світло, варто відключити такі прилади для економії. Адже навіть у режимі очікування вони споживають електроенергію.

Вмикайте прилади по черзі

Не вмикайте все й одразу. Дочекатися подачі електроенергії варто з увімкненою лампою в одній кімнаті. І лише через пів години після ввімкнення можна використовувати електроприлади. Проте не варто запускати одразу і пральну машину, і телевізор, і мікрохвильовку. Це може викликати великий стрибок напруги. Тому, за потреби, запускайте їх по черзі, аби знову не залишитись без світла.

Дотримуйтесь режиму

Прилади, що використовують велику кількість напруги, варто запускати вночі. Адже в цей час навантаження на мережу значно зменшується. Крім того, від використання деякої техніки можна відмовитися взагалі. Ви можете більш активно користуватись газом: підігрівати воду на плиті, а не в електрочайнику, варити каву в турці, а не в кавомашині, розігрівати їжу на сковорідці чи в каструлі.

У кризовий період, варто якомога більше обмежити користування електроприладами. Так ви зможете зменшити навантаження на енергосистему та з більшою вірогідністю залишатися зі світлом.

Читайте також: ПриватБанк збільшив ліміт на зняття готівки в банкоматах: скільки тепер

Паливні генератори - порятунок від темряви чи потенційна небезпека: у ДСНС дали рекомендації, як убезпечити себе під час використання приладів

6 або 19 грудня: УПЦ дала відповідь про День Святого Миколая у 2022 році

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#електроенергія
Високі оцінки користувачів за Достоверность
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...