Дефіцит і позамежні ціни: що подорожчає в Україні через відключення електроенергії
Війна в Україні та удари по енергетичних об'єктах призвели виробництва до вимушеного скорочення обсягів і звільнення персоналу. Найсильніше постраждав ринок виготовлення продуктів харчування.
У виробництві продуктів практично всі етапи залежать від стабільного постачання електроенергії, відповідно її дефіцит призведе до неминучого дефіциту і подорожчання продуктів.
Збиток птахофабрикам
Підприємці у зв'язку з енергетичною кризою змушені змінювати плани і скорочувати обсяги вироблення продукції.
Про це розповів директор асоціації "Союз птахівників України" Сергій Карпенко.
Усе це призводить до дефіциту продукції, як наслідок - і підвищення цін. Крім іншого, дефіцит електроенергії змушує скорочувати штат працівників і знижувати зарплати.
Безумовно, багато фабрик перейшли на використання генераторів, проте їх, найчастіше, використовують для підтримання температури в найважливішій ланці птахівництва - інкубаторах. Саме омолодження поголів'я курей допомагає фабрикам продовжувати роботу.
Молокопереробні виробництва
У виробництві молочної продукції електроенергія використовується на всіх етапах: від виробничих ліній до зберігання продукції.
Виконавчий директор "Союзу молочних підприємств України" Арсен Дідур стверджує, що ситуація в галузі переробки молока точно відповідає ситуації на птахофабриках. Тут неможливо підтримати належні умови для виробництва без стабільної подачі електроенергії.
Зростання цін на овочі
Наразі для того. щоб зуміти потримати необхідний мікроклімат у сховищах овочів - виробництва використовують дизельні генератори. Такі заходи змушують до додаткових витрат на пальне.
Як наслідок - вартість овочів в Україні за грудень зросте на 15-20%.
Про це повідомляють у Всеукраїнській аграрній раді.
За підсумком, енергетична ситуація в Україні призводить до скорочення обсягів виробництва, що тягне за собою дефіцит товарів і підвищення цін на продукти першої необхідності.
Читайте також: Як правильно використовувати грілку: 6 важливих правил