Залишений вночі на столі ніж може накликати в дім біду: що говорять народні прикмети та як врятуватися від негараздів
Наші пращури залишили нам величезну кількість різноманітних повір'їв і традицій. Деякі з них з часом втратили своє сакральне значення, проте частина залишається актуальною і по сьогодні. Особливо містичними вважалися вечір і ніч. У цей час не можна було виносити сміття, прибирати в будинку чи позичати гроші. Усе це могло накликати біду та негаразди. Так, однією з найпоширеніших прикмет є заборона залишати вночі на столі ніж. Давайте ж розберемося чому.
Звідки пішло таке повір'ї?
Виникло це повір'я ще в прадавні часи. Справа в тому, що раніше двері будинків не зачинялися, а це означає, що потрапити туди теоретично міг будь-хто. Чим інколи користувались різноманітні грабіжники й злочинці. Господарі ретельно ховали ножі та інші гострі предмети, адже ними міг скористатися зловмисник. Пізніше залишений ніж на столі перетворився в забобон, який, на думку, людей міг накликати прихід названого гостя зі злими намірами, а то й просто будь-яку біду в дім.
Що говорять народні повір'я про залишений ніж?
- 1. Сварки та рукоприкладство. Залишений вночі на столі ніж може стати причиною сильних сварок у родині. Більше того, діло може дійти навіть до рукоприкладства та бійок: старші діти можуть ображати молодших або чоловік може вдарити дружину.
- 2. Безсоння. Також залишений ніж на столі може позбавити жителів дому сну. А бо ж стати причиною нічних кошмарів.
- 3. Домовому не сподобається. За народними віруваннями, вночі ножем може порізатись домовий. І цей факт, як ви розумієте, його надзвичайно засмутить. Тому всілякі негаразди й маленькі неприємності наші пращури зв'язували саме з цією подією.
- 4. Оволодіє нечиста сила. Вважається, що ніч - час нечистої сили. Саме містичні істоти здатні заволодіти ножем, що лежатиме на столі. У домі почнуть відбуватися дивні речі, а жителі оселі можуть чути різноманітні потойбічні звуки.
Що робити, якщо ніж все ж залишився на столі?
Якщо ж хтось із родини забув прибрати на ніч ніж зі столу, наші пращури вважали доцільним провести ряд заходів.
- 1. Сходити в церкву та помолитися.
- 2. Освятити будинок. Ідеально буде, якщо ви зможете принести свяченої води та окропити нею кути будинку.
- 3. Задобрити домового. Зробити це не важко: просто залиште смаколики в тихому спокійному місці.
Усе це, за народними повір'ями, допоможе уникнути сварок та убереже ваш дім від різноманітних негараздів.
Читайте також: На українців чекають температурні "гойдалки": метеорологи розповіли про 19-градусні морози та раптові відлиги під час Новорічних свят
Як зберегти вдома тепло та не змерзнути, якщо немає опалення: дієві поради та лайфхаки