• Головна
  • Яку побутову техніку не можна підключати до генератора: фахівці розповіли, як урятувати свою електроніку
11:04, 11 грудня 2022 р.

Яку побутову техніку не можна підключати до генератора: фахівці розповіли, як урятувати свою електроніку

Яку побутову техніку не можна підключати до генератора: фахівці розповіли, як урятувати свою електроніку

Багато українців зараз купують генератори для дому. Світло часто вимикають, а в деяких районах немає світла весь день чи довше. Так що генератор - це як мінімум можливість зарядити гаджети, приготувати їжу або трохи обігріти будинок.

Але у цьому питанні багато нюансів. Генератори дуже різні. Деякі з них (і більшість з них) видають нестабільну напругу. Це означає, що чутлива побутова електроніка та комп'ютерне обладнання можуть легко вийти з ладу.

З якими пристроями потрібно бути особливо уважними при підключенні від генератора

Серед пристроїв, з якими потрібно бути дуже обережними, виділяють опалювальні котли, комп'ютери, медичне обладнання, енергоефективні холодильники, аудіо- та відеотехніку тощо. Всі ці пристрої не можна підключати принаймні безпосередньо до звичайних бензинових або дизельних генераторів. Найбільш небезпечні дешеві китайські генератори, що створюють дуже сильні стрибки напруги. Навіть дорогі європейські пристрої можуть не видавати чисту синусоїду. Вихід із цієї ситуації є.

Фахівці рекомендують купувати для домашнього використання лише інверторні генератори. Вони генерують рівномірний струм і є абсолютно безпечними для всіх приладів у вашому будинку, але в Україні з генераторами такого типу дуже гострий дефіцит.

Як можна убезпечити звичайний генератор

Звичайно, повністю списувати з рахунків звичайний бензиновий генератор не варто. Щоб не хвилюватись за побутову техніку, необхідно придбати спеціальний регулятор напруги. Тут важливо підібрати пристрій, що підходить за характеристиками до вашого генератора. Стабілізатор повинен працювати за технологією подвійного перетворювача.

Поради, щоб зберегти вашу техніку

Не перевантажуйте генератор. Іншими словами, якщо у вас потужність до 2 кВт, підключайте лише 1-2 пристрої, та слідкуйте за стартовими струмами ваших приладів, адже деякі з них при початку роботи можуть споживати значно більші струми ніж номінальні.

Будь ласка, використовуйте правильний подовжувач. Це повинно відповідати номінальній потужності, яка здатна витримати загальну кількість всіх підключених пристроїв.

Запам'ятайте правило, якщо ви не впевнені в конфігурації вашого генератора, та не знаєте скількі та що саме можно живити за його допомогою, скористайтесь консультацією електрика, адже жадібність вдвічі дорож дорожча. 

Читайте також: Додзвонитися в блекаут: чому не працює зв'язок і що роблять оператори Lifecell, Kyivstar, Vodafone

Несподіваний та дієвий спосіб прибрати конденсат на вікнах швидко та недорого: цей засіб вже є у вас вдома

Відновлювати енергосистему будуть за наш рахунок: як зростуть тарифи

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#генератор #підключення #безпека #побутова техніка
Високі оцінки користувачів за Достоверность
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...