Як заощаджувати на опаленні за допомогою свічки: шукаємо витоки тепла у вашій квартирі використовуючи свічки або ароматичні палички
Витіки повітря в будинках стають особливо помітними, коли температура зовні різко знижується. Вам може здаватися, що у вашій квартирі немає протягів, але якщо ви перевірите кожній закуточок вашої оселі цим методом, ви дуже здивуєтесь, адже знайдете багато маленьких та на перший погляд незначних мікро протягів. Це стає причиною витоку теплого повітря взимку.
Здається, що все просто: достатньо знайти додаткові витіки та заткнути їх. Однак, як би ви не намагалися, іноді ви просто не можете знайти витік повітря. Ось найліпший та найдешевших спосіб знайти протяги в вашій оселі.
Як використовувати свічки для виявлення витоків повітря у вашому будинку
Один із способів виявити загадкові витоку повітря у вашому будинку – свічки. Вам потрібно лише знайти правильну свічку.
Взагалі кажучи, довгі вузькі свічки, наприклад ті, що ставляться в свічники або використовуються під час пильнування зі свічками, більш ефективні, ніж свічки в скляних банках.
Деякі експерти, пропонують запалювати ароматичні палички замість свічок. Це, звичайно, робить свою роботу, але ваш будинок наповниться ароматом палички, адже пошук може тривати декілька годин, в залежності від розміру вашого будинку.
Вимкніть усі джерела продувного повітря
Цей метод виявлення витоків повітря набагато ефективніший, коли немає припливу повітря від вентилятора чи системи примусового повітряного опалення. Щоб повністю закрити витоки повітря закрийте або тимчасово заблокуйте вентиляційні отвори.
Вам потрібно пройти через весь будинок
Засвітіть свічки та приступайте до роботи. Починаючи зі стіни, підлоги або загального місця, де ви відчуваєте витік, повільно переміщайте свічку по кімнаті, звертаючи особливу увагу кожного разу, коли вона проходить над або поблизу місць, схильних до витоку, таких як вікна, двері, плінтуси, панелі перемикачів, тощо. Рухайтеся дуже обережно та повільно.
Якщо полум'я починає мерехтіти або повністю гасне у певних місцях, можливо, у вас є витік. Тим не менш, тримайте запалену свічку поряд з тим же місцем і подивіться, чи полум'я мерехтить або гасне. У місяцях, де свічка мерехтить або згасла, поставте її в свічник та запаліть ще раз. Якщо свічка знову мерехтить або погасла, це означає що витік знайдено. Далі вам лише потрібно від нього позбавитись.
Читайте також: Ваші продукти ще можна врятувати: перевірені способи, як зберігати різноманітну їжу без холодильника
Нові правила у 2023 році: що чекає на українських водіїв