Влада готується запровадити податок на готівку: що це означає та коли очікувати нові обмеження
В Україні в 2023-му році планують запровадити податкову реформу, якою наразі займається заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма.
Одним із її пунктів передбачається поновлення концепції 10-10-10. У результаті запровадження така податкова система може привести до появи додаткового податку при знятті готівки. Проте наразі цей пункт є найбільш спірним.
Як зазначають автори закону, це має допомогти боротись із тіньовою економікою та ухиленням від податків.
А це, у свою чергу має зменшити кількість різноманітних нелегальних схем: тіньового працевлаштування, виплат заробітних плат у конвертах тощо.
Як працюватиме такий податок?
Коли людина зніматиме готівку в банкоматі чи касі банку, з її рахунку разом з грошима списуватиметься податок. Наприклад, знімаючи 100 гривень, з вас знімуть ще 10. Наразі точний відсоток ще незрозумілий, адже навколо закону ведуться супернчки й дискусії, проте, скоріш за все, ставка не буде вищою ніж 10%.
Коли введуть податок на готівку?
Наразі невідомо чи буде діяти ця постанова, чи ні. Адже фінального варіанту законопроекту ще немає, а тому чи ввійде це положення до нього невідомо. До того ж, у податку на готівку є як багато прихильників, так і багато незгодних. А тому, скоріш за все, долю вирішать ставки ПДВ та ПДФО, які запропонують автори.
"Однак майже напевно у податковій реформі будуть інші обмеження на готівкові розрахунки. Серед них — заборона на зняття готівки юридичними особами та заборона продажу за готівку підакцизної продукції", — стверджують експерти.
Варто зауважити, що різноманітні обмеження та податок на готівку в Україні планують запровадити тільки після того, як припиняться блекаути й ситуація з безготівковим розрахунком буде стабілізована.
Читайте також: Частина відділень зможе працювати навіть в умовах блекауту: НБУ та найбільші банки країни долучились до ініціативи "Power Banking"
Вода - дар безцінний, але не безкоштовний: з 1 січня в Україні зростуть тарифи на водопостачання