
Очищення води в домашніх умовах – які є засоби
Фільтрація — це обов'язкова обробка води перед питтям. Коли поступає в домівку, вона вже має домішки хлору та інших речовин, які не призначені для використання в харчуванні людей, тварин та для поливу домашніх рослин. Щоб запобігти отруєнню чи іншим хворобам, воду необхідно очищувати. Розглянемо, як це можна зробити вдома.
Очищувальні системи
Це найефективніший спосіб фільтрації води. Можна придбати очищувач у вигляді чайника або системи. Такі пристрої встановлюються в будинку або квартирі, не займає багато місця. За способом дії різні сучасні проточні фільтри розподіляються на:
Механічні — видаляють іржу, мул та інші домішки розміром у 5 мікронів. З їхнім використанням ви здобуваєте прозору воду.
Іонообмінні — видаляють тверді солі, які стають причиною хвороб, накипу на чайниках, посуді. Назва походить від процесу роботи: фільтр обмінює низку кальцієвих та магнієвих часток на натрієві. Їхній надлишок в організмі є дуже шкідливим.
Зворотного осмосу — вода проходить через декілька різних етапів очищення, стає не лише чистою від будь-яких домішок, а ще й має приємний присмак завдяки використанню кокосового вугілля.
Треба не забувати, що фільтри необхідно обслуговувати. Після встановлення та деякого часу використання змінюйте картриджі. Коли плануєте прибирання, оцініть чистоту фільтру та за необхідністю помийте його.
Час та температура
Знешкодження шкідливих речовин можна досягти за допомогою відстоювання рідини. Для цього візьміть керамічну або скляну тару, налийте воду та накрийте на 8–12 годин, зручніше зробити це вночі. Зранку підготуйте кілька шарів марлі та невеликий срібний предмет. Процідіть воду, краще 2-3 рази. Не можна використовувати алюміній для відстоювання та занадто багато срібла для фільтрації, аби запобігти надлишку іонів.
Очищення води можна провести за допомогою температурного впливу:
Кип'ятіння. У такий спосіб зазвичай готують воду до пиття в походах. Нагрів може знешкодити бактерії та хлор. Але цей спосіб потрібно використовувати, лише коли ви впевнені, що вода не має надлишку заліза.
Замороження. Технологія складніша за попередню. Воду треба поставити в морозильну камеру на 2 години, потім вийняти та видалити шар вгорі — це і є небажані речовини. Розморожену рідину перелити в іншу тару. Потім знову заморозити на той же час та видалити шар на дні, на якому осіли солі.
При використанні цих способів будьте уважні до загального стану води. Якщо це можливо, дізнайтеся у комунальній службі про стан труб. Іржаві носії надають воді надлишок заліза.
Додаткові речовини
Очищувати воду можна за допомогою настоювання на кремнії або кварці. Така рідина добре відбивається на здоров'ї людини. Домішки можна поєднувати для кращого результату. Якщо використовувати для фільтрації активоване вугілля, треба відстоювати воду із застосуванням порошку або таблеток.