Які товари краще не купувати: відома корпорація все ще торгує в росії
Національне агенство по запобіганню корупції повідомило про те, що відому американську корпорацію Procter&Gamble внесли до списку міжнародних спонсорів війни. Таке рішення було прийнято у зв'язку з тим, що компанія досі продовжує працювати в росії, а значить сплачує там податки й сприяє проведенню мобілізації.
Що відомо про діяльність Procter&Gamble в росії
З початком повномасштабної війни корпорація Procter&Gamble оголосила про наміри скоротити кількість продукції на російському ринку. За словами представників компанії у березні 2022-го року, у рф планувалося залишити лише товари призначені для здоров'я й гігієни. А в серпні цього ж року з'явилась інформація, що корпорація більше не буде вкладати гроші й ресурси в розвиток бізнесу в росії.
Незважаючи на всі гучні заяви, P&G досі продовжують працювати й розвивати свій бізнес в рф. Наприклад, на території країни окупанта досі працює комбінат побутової хімії. Який, до речі, є найбільшим підприємством P&G з виготовлення побутової хімії. Також продовжує діяти завод, який виготовляє бритви та леза.
Варто зазначити, що P&G є доволі значним платником податків. За даними НАПК, у 2021 році компанія заплатила в державний бюджет рф близько 5,2 млн доларів. Також корпорація забезпечує роботою близько 2,5 тисяч росіян.
До того ж, після заяви про скорочення кількості товарів на внутрішньому ринку росії, P&G збільшили ціни на власну продукцію на 40%. Прибуток отриманий внаслідок цього майже повністю нівелював втрати після скорочення об'єму продукції.
Більше того, компанії, які працюють на території рф, згідного чинного російського законодавства, також беруть участь у заходах мобілізації та мають фінансувати військове спорядження призваних працівників фірми. Procter&Gamble не ж винятком.
Що продає корпорація Procter & Gamble
Procter & Gamble мають у своїй власності понад 300 різних найменувань продукції, які продаються в 140 країнах світу. Велика кількість продуктів, які ми можемо побачити на полицях магазинів і супермаркетів насправді належить цій компанії. Наприклад, це бренди:
- Gillette
- Tide
- Ariel
- Lenor
- Mr. Proper
- Pampers
- Always
- Pantene
- Old Spice
- Max Factor
- Duracell
- Naturella
- Venus
- Discreet
- Tampax
- Oral-B
- Blend-a-med
- Pampers
Саме через такі дії P&G українцям рекомендують відмовитись від товарів, які виробляє корпорація.
Які ще компанії досі не вийшли з російського ринку
На жаль, через низький моральний поріг сотні іноземних компаній залишаються працювати на російському ринку, тим самим фінансуючи армію та військово-промисловий комплекс держави-агресора, - говорить голова НАЗК Олександр Новіков.
Серед таких компаній можна виділити:
- Danieli
- Minerva Marine Inc.
- Thenamaris Ships Management
- Delta Tankers Ltd.
- Dynacom Tankers Management, Ltd.
- Mondi Group/Mondi PLC
- eKassir
- Liberian International Ship & Corporate Registry
Вся інформація про їхню діяльність передається міжнародній компанії LSEG і вноситься до бази даних World-Check, щоб убезпечити міжнародну фінансову індустрію від спонсорів російської війни, - стверджує глава НАЗК.
Читайте також: Варто пошукати в скарбничках: в Україні продають цікаву монету "1 гривня" за 60000 гривень
Грошова допомога 6600 гривень: як отримати допомогу та які документи потрібні
Де найкраще зберігати хліб вдома, щоб він був довго м'яким та ароматним