• Головна
  • Ватні палички, харчові контейнери, одноразовий посуд: які ще одноразові пластикові вироби заборонять
12:22, 6 лютого 2023 р.

Ватні палички, харчові контейнери, одноразовий посуд: які ще одноразові пластикові вироби заборонять

Фото: Depositphotos

Фото: Depositphotos

В українських торгових мережах та закладах громадського харчування з 1 січня 2023 року було повністю заборонено користуватися тонкими та надтонкими пластиковими пакетами. Нардепи мають наміри розширити це табу ще й на використання продукції, що вироблена з оксорозкладного пластику, а також одноразових пластикових виробів.

Міністерством захисту навколишнього середовища був внесений до Верховної Ради відповідний законопроект №6077 "Про заходи щодо запобігання та зменшення негативного впливу пластикових виробів на навколишнє середовище" .

Згідно із новим документом заборонятиметься обіг одноразових пластикових виробів. До таких виробів відносяться відомі всім ватні палички, соломинки, одноразовий посуд, харчові контейнери, контейнери та ємності для напоїв із пінополістиролу, тощо. Окрім цього, заборона розповсюджується на всі вироби, що були виготовлені з оксорозкладного пластику. Виняток становлять контейнери з біорозкладного пластику та склянки з целюлози з полімерним покриттям .

Якщо цей законопроєкт буде схвалено, то заборонятиметься не лише поширювати та продавати такі вироби в Україні, а й займатись експортом цих виробів до інших країн.

Документом передбачено введення обов'язкового європейського маркування для одноразових виробів, що у своєму складі містять пластик, але не підпадають під вище вказані обмеження. До такої продукції належать вологі серветки, тютюнові вироби із фільтрами тощо.

У такий спосіб влада нашої держави хоче стимулювати зменшення використання пластику та виробів з нього. Крім цього таким чином хочуть до прикладу змусити торговельні мережі та заклади харчування надавати знижку щонайменше 10% за багаторазову тару. А ще у законопроекті зазначається про надання підтримки підприємствам, які зосереджують свою діяльність на виробництво альтернатив пластику, зокрема, в рамках держпрограми "Доступні кредити 5-7-9%".

Читайте також: 100 гривень - не межа: скільки коштуватимуть сигарети в Україні через два роки

Швидкі способи для перевірки яєць на свіжість: дуже легкі та дієві методи

Три дні без дефіциту: коли в Україні знову будуть жорсткі відключення

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#заборона #пластикові вироби
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...