• Головна
  • Увага, шахраї: почастішали випадки обману під виглядом грошових виплат від міжнародних організацій
20:54, 22 лютого 2023 р.

Увага, шахраї: почастішали випадки обману під виглядом грошових виплат від міжнародних організацій

Увага, шахраї: почастішали випадки обману під виглядом грошових виплат від міжнародних організацій

Міжнародні організації реалізують кілька програм грошових виплат мешканцям України, які потребують фінансової допомоги через воєнні дії. Допомога виплачують ООН, Червоний Хрест, Міжнародна організація з міграції та інші структури.

У зв'язку з цим у мережі активізувалися шахраї, які намагаються привласнити собі спрямовані кошти.

Які дані не можна надсилати?

Заявники на отримання допомоги від міжнародних організацій повинні виявляти особливу увагу при наданні будь-якої інформації онлайн. У жодному разі не можна:

передавати третім особам або через інтернет сервіси дані своїх банківських карток, особистих рахунків, цифровий CVV-код, ПІН-код та іншу інформацію, яка може знадобитися під час здійснення грошових переказів;

переходити на посилання, що викликає підозру.

Шахрайськими можуть бути посилання на Приват24, Дію, єПідтримку, Telegram-боти. Єдиним офіційним ресурсом для оформлення допомоги в онлайн-режимі є https://aid.edopomoga.gov.ua/ (єДопомога).

Правозахисники повідомляють, що для отримання допомоги не потрібно переходити за жодними посиланнями на банківські системи, тому посилання на будь-який банк може бути спробою вкрасти ваші гроші.

Як розпізнати шахраїв?

Співробітники банківських структур не уповноважені надавати консультації щодо цих виплат ні в телефонному режимі, ні в соціальних мережах та месенджерах. Тому якщо до вас звертається будь-хто за допомогою приватних повідомлень під виглядом працівника банку, не можна надавати жодної інформації щодо банківських реквізитів.

Консультації щодо оформлення та отримання допомоги від ООН надають адміністратори каналу "Допомога ВПО від УВКБ ООН". Листування ведеться тільки в чаті на сайті, причому вказується ім'я людини, яка надає відповіді. Якщо ім'я відсутнє – листування ведуть шахраї.

Персональна інформація (наприклад, ПІБ, номери телефонів) під час листування не повинна вказуватися, якщо про це не просить адміністратор чату. Індивідуальне посилання, яке надсилає ООН, містить унікальний одноразовий код для реєстрації, і він також не повинен опинитися у розпорядженні шахраїв.

Читайте також: Непридатність до військової служби: які хвороби травної системи є основою

Що буде з курсом долара навесні 2023 року за прогнозами експертів: чи варто очікувати змін

В Україну з Італії завезли небезпечний рис: який він має вигляд і в чому небезпека

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ВПО #допомога #оон #едомопога #шахрайство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...