Після масової міграції українці повертаються додому: що сталося
Більшість громадян, які були вимушені з початком повномасштабної війни переїхати в інші регіони України, наразі повернулись додому. Про це розповів Стівен Роджерс, представник Міжнародної організації по міграції (МОМ) в Україні. За його словами, основною причиною такого рішення є високий рівень безробіття.
Чому громадяни не залишаються в більш безпечних регіонах
Зараз ВПО мають альтернативу - бути в безпеці, але в чужому будинку й без коштів на існування, або ж повернутись додому.
За словами Стівена Роджерса, наразі майже 70% ВПО не мають стабільного прибутку й постійної роботи.
Крім того, кожна п'ята сім'я має у своєму складі дитину до 5 років.
На сьогодні найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб прийняла Дніпропетровщина й Харківщині. Хоч існує думка, що найбільше людей поїхало на Захід України. Зазвичай, українці обирали регіони, які знаходяться найближче до їхнього дому.
Нині в Україні є близько 5,3 мільйонів внутрішніх переселенців. Більшість – 55 відсотків – це жінки. Ми знаємо, що у кожній четвертій сім'ї ВПО є люди з інвалідністю. І майже кожна п'ята сім'я має дитину від одного до п'яти років. Із самого початку і зараз головною потребою залишається фінансова допомога, адже ви перемістилися в інший регіон і вам потрібно знайти роботу, звичайно, є ті, хто працює віддалено, але це дуже малий відсоток людей — переважно в ІТ чи для таких галузей. Але для більшості робота та гроші – основна потреба, – розповів Стівен Роджерс.
Також за словами представника МОМ, 30% осіб, які переїхали в інші регіони держави, влаштувались на роботу, яка гірша за ту, що була в них до повномасштабного вторгнення росії. Також більша частина громадян орендують жило в інших регіонах України, не маючи можливості придбати своє.
Зараз ми бачимо більше людей, які повертаються, ніж тих, хто виїжджає. Станом на травень минулого року в Україні було вісім мільйонів внутрішніх переселенців, коли зараз їх 5,3 мільйона. Загалом разом із біженцями — до своїх будинків повернулося 5,5 мільйона українців, — зазначив він.
Читайте також: Непридатність до військової служби: які хвороби травної системи є основою
Ударить по кишені кожного українця: очікується збільшення тарифу на електроенергію в 4 рази