Буде свіжим та смачним кілька днів: 3 простих лайфхаки, як на довго зберегти свіжість хліба
Правильне зберігання хліба дозволяє довше насолоджуватися його свіжістю і хрусткою скоринкою, запобігти появі цвілі. Насамперед потрібно враховувати, що при зберіганні хлібобулочних виробів важливо забезпечити їм доступ до повітря. Тому поліетиленову упаковку не потрібно щільно зав'язувати, а найкращі умови зберігання можна створити у хлібниці.
Щоб продовжити термін придатності хліба, можна скористатися такими порадами.
Зберігання свіжоспеченого хліба
І домашній, і покупний свіжоспечений хліб бажано загорнути для зберігання в натуральну тканину або помістити в спеціальний полотняний мішечок. Це дозволить хлібу «дихати» та підтримає його свіжість до трьох днів. Крім того, свіжу випічку можна зберігати, загорнувши в харчовий папір і поклавши до хлібниці.
Тривале зберігання хліба – на тиждень та більше
Бувають ситуації, коли хліба вдома багато, а треба терміново виїхати на кілька днів. Щоб хліба «дочекався» вашого повернення, не зачерствів і не покрившись пліснявою, слідує:
- загорнути буханець у кілька шарів пергаментного паперу;
- упаковати в поліетиленовий пакет та щільно зав'язати;
- помістити у холодильник;
- перед вживанням хліб розпакувати та розігріти у мікрохвильовій печі.
Збереження свіжості та м'якості хліба
Для підтримки м'якості та аромату хліба рекомендується покласти в хлібницю шматочок яблука або сирої картоплі. Ці продукти поступово насичуватимуть буханець вологою. При цьому на дно хлібниці слід насипати трохи солі, яка запобігатиме надлишку вологи та розвитку цвілі.
Якщо термін придатності хліба спливає, можна просто приготувати з нього сухарики (в духовці), які потім смачно їсти просто так або додаючи в супи і салати.
Читайте також: Грошова допомога 6600 гривень на одну особу від ООН: кому доступна виплата та як отримати
Шахрайства з мікропозиками: що робити, якщо вимагають заплатити за кредит, який ви не брали
2 копійки за ціною золота: як розпізнати монети, які колекціонери готові купувати втридорога