Якщо вам за 40 років: ви не зможете схуднути, якщо не виключите ці продукти з раціону
Після 40 років позбавитись зайвої ваги стає дедалі складніше, оскільки з віком метаболізм уповільнюється, змінюється рівень гормонів і організм людини в цілому. Природним чином зменшується м'язова маса тіла, а жиру накопичується більше. І стає складніше скинути навіть кілька кілограмів.
За словами дієтолога Лізи Р. Янг, щоб схуднути, потрібно змінити свій раціон і повністю виключити чотири типи продуктів.
Ультра перероблені продукти
У людей старше 40 років сповільнений метаболізм. І дуже важливо знати дані про продукти, які ви вживаєте, щоб не їсти занадто багато ультра перероблених продуктів, - підкреслює експерт.
Ці продукти можуть суттєво зашкодити вам у спробі позбавитись зайвої ваги, наголошує фахівець. Крім того, вони можуть сприяти розвитку серцево-судинних захворювань, підвищенню рівня цукру в крові та діабету.
За даними Академії харчування та дієтології, до переліку ультра перероблених продуктів входять:
- крекери;
- картопляні чіпси;
- страви швидкого приготування;
- фаст-фуд;
- сухі сніданки (пластівці).
Натомість дієтолог радить віддавати перевагу цілісним продуктам, таким як овочі, фрукти, боби, горіхи та риба.
Продукти з низьким вмістом клітковини
Клітковина особливо важлива в раціоні для людей, які хочуть схуднути після 40 років. Тому продукти з низьким вмістом клітковини не є корисними. Вони дають відчуття ситості, але не більше того.
Дієта з високим вмістом клітковини може змусити вас відчувати себе ситими протягом тривалого періоду часу. Продукти, багаті на клітковину, нормалізують дефекацію, контролюють рівень цукру в крові, знижують рівень холестерину і зменшують вагу, - пояснює експерт з харчування.
До продуктів з низьким вмістом клітковини зазвичай належать:
- рафінований білий хліб;
- білі макарони;
- тверді сири;
- молоко, кефір та йогурт;
- супи-пюре;
- огірок, свіжий салат, цукіні;
- шпинат, спаржа;
- оброблене м'ясо.
Людям, які страждають від надмірної ваги після 40 років, слід уникати переробленого м'яса. Воно містить високий рівень насичених жирів.
Оброблене м'ясо не тільки містить більше насичених жирів, ніж рекомендована добова норма, але й може викликати запалення в організмі що може сприяти до збільшення ваги". "Куряча грудка та індичка (нежирне м'ясо) є більш здоровою альтернативою, - наголошує Янг.
Фруктові соки
Сік - це не їжа, і багато людей вважають, що одна-дві склянки на день не є шкідливими. Більше того, вони вважаються корисними для здоров'я і використовуються як альтернатива дієті та вживанню фруктів. Однак правда полягає в тому, що більшість таких соків містять багато цукру.
Негативним є те, що фруктові соки проходять обробку, яка видаляє клітковину. Відсутність клітковини та вміст цукру може призвести до стрибка рівня цукру в крові та збільшення ваги, - наголошує дієтолог.
Вона рекомендує віддавати перевагу свіжим фруктам замість соку. А з напоїв - мінеральну воду або трав'яний чай з льодом.
Читайте також: Шахрайства з мікропозиками: що робити, якщо вимагають заплатити за кредит, який ви не брали
Українцям пропонують державну паливну субсидію: як не стати жертвою нового "розводу"
Продаж фальшивих грошей та документів: подробиці про шахрайські схеми в Україні