Унікальні 1-гривневі монети України: як відрізнити монету, яку колекціонери готові купити за шалені гроші
Деякі монети, які українці можуть знайти у своїх гаманцях, насправді значно дорожчі, ніж вартість їхнього номіналу. А колекціонери-нумізмати готові віддати за ексклюзивну річ кругленьку суму. Існують різні варіанти того, що може робити карбовані гроші рідкісними. Так серед 1-гривневих монет можна знайти як мінімум три унікальні варіанти.
1 гривня 1995 року
Як зазначають спеціалісти ресурсу "Монети-ягідки", монету номіналом 1 гривня 1995 року, яка належить до різновиду 1БАг, можна продати за 7, а то й 9 тисяч гривень. Її особливістю є гладкий гурт.
1 гривня 1992 року
Ще більш цінною колекціонери вважають 1 грн 1992 року різновиду 1.1ААг. За таку монету власник може отримати вже від 10 000 до 20 000 гривень. Її особливістю також є гладкий гурт і відсутність на ньому напису.
На момент карбування ще не було інструменту для нанесення напису на гурт. Тому ці гривні вважаються "незакінченими", – зазначають спеціалісти.
1 гривня 2001 року
Крім того, власники доволі вигідно можуть продати 1 гривню 2001 року, яка належить до різновиду 1АДг. За таку монету колекціонери готові заплатити до 5 000 гривень. Така ціна зумовлена також тим, що вона має гладкий гурт без написів.
Оскільки ця гривня рідкісна і дорога, її часто підроблюють фальшивомонетники. Вони спилюють написи на гурті у дешевшої гривні 2001 року. Перевіряйте параметри монети: в оригінала вага 6,8 грама, діаметр 26 мм, – попереджають на ресурсі "Монети-ягідки".
Читайте також: 7-ми бальний землетрус як у Туреччині: де в Україні може статися руйнівне лихо
2 копійки за ціною золота: як розпізнати монети, які колекціонери готові купувати втридорога