• Головна
  • Адміністративна та кримінальна відповідальність: що чекає на військовозобов'язаних, які залишилися за кордоном
15:30, 27 лютого 2023 р.

Адміністративна та кримінальна відповідальність: що чекає на військовозобов'язаних, які залишилися за кордоном

фото dpsu.gov.ua

фото dpsu.gov.ua

Чимало українських чоловіків призовного віку, які виїхали за кордон до повномасштабної війни чи вже під час воєнного стану, досі не повернулися до України.

У зв'язку з мобілізацією, що триває, виникають питання щодо того, що чекає на цих громадян, які перебувають за кордоном. Пояснення надала юристка Вікторія Тютюнникова.

Відповідальність за недотримання законодавства

За словами юристки, після повернення додому чоловіків призовного віку (від 18 до 60 років) можуть притягнути до адміністративної відповідальності за недотримання законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Штраф при цьому може становити від 3400 до 5100 грн. Якщо стане відомо, що військовозобов'язаний нелегально перетнув кордон, доведеться додатково заплатити від 3400 до 8500 грн.

Кримінальна відповідальність може наступити у разі, якщо перетин кордону відбувся після вручення повістки. При цьому як покарання загрожує від 3 до 5 років ув'язнення.

Правила вручення повістки

Нагадуючи про правила вручення повістки, юристка зазначила таке: "Порядок денний вважається належним чином переданим, якщо він вручений військовозобов'язаному під особистий підпис. Тобто його не можна передавати через членів сім'ї, родичів або друзів".

Тому, якщо чоловік перебуває за межами України і сам не може прийняти повістку, то немає й обов'язку прибути до військкомату.

Заборона на виїзд чоловіків призовного віку

Крім того, Вікторія Тютюнникова розповіла, що правила перетину кордону, що застосовуються, не відповідають положенням Основного закону, "який передбачає, що вони мають бути визначені законом, а не постановою Кабміну, як це є зараз".

При цьому звичайним громадянам довести через суд незаконність заборони виїзду чоловіків призовного віку практично неможливо. Встановлення факту неконституційності цих правил стосується повноважень КСУ, а звертатися до цієї інстанції можуть лише президент, народні депутати, Верховний Суд, уповноважений ВР з прав людини, але не фізичні особи.

Читайте також: Мобілізація в Україні: яким чином можна звільнитися зі служби за сімейними обставинами

В Україні продають останню партію Артемсолі: скільки коштує ексклюзивний товар

Ударить по кишені кожного українця: очікується збільшення тарифу на електроенергію в 4 рази

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#повістка #кримінальна відповідальність #військовозобов'язані
Високі оцінки користувачів за Достоверность
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...