• Головна
  • 7-бальний землетрус як у Туреччині: де в Україні може статися руйнівне лихо
10:00, 28 лютого 2023 р.
Надійне джерело

7-бальний землетрус як у Туреччині: де в Україні може статися руйнівне лихо

7-бальний землетрус як у Туреччині: де в Україні може статися руйнівне лихо

За минулу добу на території України сейсмологи зафіксували аж два підземні поштовхи. Рух тектонічних плит був виявлений на території Закарпаття та в Криму. Директор Інституту геофізики Національної академії наук України Олександр Кендзера в ефірі телеканалу "Київ" розповів, яким ще містам України загрожують землетруси та де підземні поштовхи можуть сягнути магнітуди в 7 балів.

Де в Україні вже відбулись землетруси?

Уночі, з 26 на 27 лютого, мешканці Закарпаття відчули підземні поштовхи. На щастя, землетрус був усього 3 бали й особлих проблем не завдав. Проте він став не єдиним за день. Окупаційна "влада" Криму повідомила, що вчора також стався землетрус на глибині 30 кілометрів в акваторії Чорного моря. Сейсмологи теж оцінили його силу в 3 бали.

У яких українських містах можуть статись землетруси

І хоч зараз підстав для хвилювання немає, сейсмолог стверджує, що в Україні може статись глобальний землетрус. На жаль, у зоні ризику знаходиться столиця України - Київ.

На нашій території можуть бути й сильніші землетруси, ніж 3,3 бала. Інформація про те, де можуть бути сильніші землетруси, показана на картах сейсмічного районування на території України. Землетрус може бути і в Києві. Якщо подивитися на карту, то буде видно, що в Києві максимальні землетруси на ґрунті третьої категорії сейсмічної властивості були та виявлялися як семибальні, — зауважив Олександр Кендзера.

Інші регіони можуть відчути значно слабші поштовхи й навряд постраждають від землетрусу. Особливо це стосується сходу держави. Проте повторні ситуації варто очікувати знову на Закарпатті й півдні України: у Криму та Одеській області. Також сейсмолог зазначив, що існують спеціальні карти, на яких позначено ймовірні найвразливіші точки під час землетрусу. Там заборонено будувати будинки, мости та інші будівлі.

Варто зазначити, що 14 лютого в Туреччині стався руйнівний землетрус, внаслідок якого загинуло п'ятеро українців. Наразі посольство України в Туреччині готує всі необхідні документи, аби доставити тіла громадян на Батьківщину.

Крім того, в той же день підземні поштовхи магнітудою в 5,7 балів відчули жителі Румунії.

А вчора, 27 лютого, в Туреччині стався ще один землетрус, магнітудою майже 6 балів. Уже третій за останній місяць.

Читайте також: Унікальні 1-гривневі монети України: як відрізнити монету, яку колекціонери готові купити за шалені гроші

Продаж фальшивих грошей та документів: подробиці про шахрайські схеми в Україні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#землетрус #сейсмологія
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...