• Головна
  • ПВК "Редан" - нова субкультура: як перевірити свою дитину
12:30, 1 березня 2023 р.
Надійне джерело

ПВК "Редан" - нова субкультура: як перевірити свою дитину

ПВК "Редан" - нова субкультура: як перевірити свою дитину

В Україні почала активно поширюватись нова молодіжна субкультура - ПВК "Редан". Її представники переважно підлітки, одягнені в чорне, та доволі агресивно налаштовані. У правоохоронних органах зазначають, що субкультура прийшла до нас з країни-окупанта. Хто вони, чого хочуть та чи варто батькам турбуватись, читайте далі.

Як стало відомо про ПВК "Редан" в Україні?

26 та 27 лютого правоохоронні органи України попередили декілька масових сутичок у великих містах держави. Наприклад, у Києві планувалась сутичка на Печерську, а у Львові відбувались провокації біля ТЦ «Форум». Також, за інформацією з соцмереж, у Дніпрі планувалось влаштувати бійку біля ТЦ "Мост-сіті". Не оминув новий рух Харків, Івано-Франківськ, Луцьк та інші великі міста.

Варто зазначити, що протистояння відбувається між двома субкультурами: ПВК «Редан» та, так званими, «АнтиРедан». Організатори заворушень координують дії через Telegram-канали: учасники розподіляються на групи, визначаюиь точки збору, використовують інформаторів на місцях.

За словами полковника Національної поліції Володимира Тимошенко, серед учасників багато неповнолітніх осіб.

Хто такі ПВК "Редан"?

З'явилась ця субкультура в росії. Молоді люди в чорному та з символами павука назначали "стрілки" футбольним фанатам і мігрантам.

Чому ПВК?

Представники субкультури говорять, що це лише жарт і насправді вони не мають ніякого стосунку до приватної військової компанії. Проте існує теорія, що на формування "нового віяння" вплинула героїзації злочинців із ПВК «Вагнер».

Звідки походить назва «Редан»?

Назва "Редан" походить з аніме "Hunter x Hunter". Там, у сюжеті, діяла злочинна організація під назвою «Геней Редан», яка також носила емблему павука. А кожен учасник мав аналогічне татуювання з номером.

Представники ж субкультури використовують число 4. В аніме цим номером позначали шпигунів та зрадників, а в Японії ця цифра вважається нещасливою.

Це ІПСО?

Поліція в Україні вважає, що поширення на території нашої держави субкультури "Редан" є російською інформаційно-психологічною спецоперацією, аби дестабілізувати ситуацію в Україні.

Особливо дивним є те, що одночасно з'явилися два віяння: ПВК «Редан» та «АнтиРедан».

Експертка з медіаграмотності, фактчекерка та авторка проєкту «НотаЄнота» Альона Романюк стверджує, що є надзвичайно багато підозрілих нюансів у появі "Редану".

«Гугл про "Редан" як рух до 20 лютого цього року практично ніц не знає. Просто поодинокі статті.

В одній із харківських груп, де відбувалася координація такої групки, один з організаторів написав «В 15:00 по Киеву». От дивним воно мені виглядає, бо Харків і так живе за київським часом.

Рух дійсно перекочував в Україну, ймовірно, через тікток. Але мені ця вся історія нагадує гру «Синій кит». Памʼятаєте таку? Там же теж вуха російських спецслужб стирчать.

В одній із тг-груп, де постять нібито відео «Редан» з України, переважна більшість фото та відео з рашки.

А ще цей рух добряче дискредитує молодих людей, адже багато з них волонтерять, збирають кошти на ЗСУ, готуються до НМТ, вчать мови, цікавлять культурою, аніме в тому числі, - зазначає Альона Романюк.

Хто координує дії ПВК "Редан"?

У Національній поліції України повідомили, що ними було встановлено адміністратора одного з телеграм-каналів руху "Редан".

Ним виявився 16-річний житель Дніпра. Телеграм-канал заблоковано. За словами хлопця, канал був створений для отримання заробітку від реклами, тож для популяризації ресурсу він використав назву нового молодіжного руху. Бронювання реклами коштувало 10 доларів США, – зазначили в Нацполіції.

Також правоохоронні органи вже встигли заблокувати 18 каналів та груп руху.

Як батькам зрозуміти, що їхня дитина входить до ПВК "Редан" та що робити в такому випадку

ПВК "Редан" не перша субкультура, яка з'явилась в Україні. Проте вона несе серйозну небезпеку як для учасників руху, так і для всього суспільства. Наприклад, у москві внаслідок сутичок уже загинуло двоє підлітків.

Ознаками того, що ваша дитина входить до ПВК "Редан" може бути:

  • використання символіки павука;
  • довге волосся;
  • вільний одяг;
  • нездорове фанатіння від аніме.

У такому разі батькам варто розуміти, що участь у подібних субкультурах - це не причина, а наслідок проблем у підлітків. А тому варто відверто поговорити та, можливо, відвідати разом психолога. Дитина має відчувати, що ви її підтримка, а не ворог.

Що рекомендують робити спеціалісти, аби попередити можливу небезпеку

  • Цікавтесь, куди ваша дитина ходить та як проводить час.
  • Опануйте інтернет-технології, майте власний акаунт і станьте другом своїй дитині в соціальних мережах.
  • Дізнайтесь більше про віртуальних друзів вашої дитини.
  • Звертайте увагу на фото і відео, які публікує ваша дитина, а також на ті, які вона зберігає або вподобує.

Проте, якщо ваша дитина просто любить дивитись аніме - це не причина бити тривогу. Якщо вона не проявляє агресію, нормально себе поводить та у сім'ї немає проблем, то захоплення аніме може бути просто пошановуванням конкретного виду мистецтва.

Читайте також: Чому зараз немає віялових відключень і коли вони повернуться: розслаблятися рано

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#редан #субкультура #росія #підлітки
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...